Eusebio: Być trenerem tej drużyny to zaszczyt

Eusebio: Być trenerem tej drużyny to zaszczyt

Trener Barçy B wziął udział w jednym z programów na kanale Barça TV. Mówił on między innymi o tym, jak pracować z zespołem rezerw, aby drużyna była jak najlepiej przygotowana na mecze z innymi rywalami. Powiedział także kilka słów o niektórych zawodnikach z obecnej kadry Barcelony B.

Eusebio Sacristán został trenerem drugiej drużyny FC Barcelony w sezonie 2011/2012. W obecnym sezonie jego zespół zajmuje 10. miejsce z 20 punktami na koncie po 14. kolejkach. Trener pozytywnie ocenia start sezonu: „Początek sezonu był w naszym wykonaniu dobry, zagraliśmy kilka przyzwoitych spotkań. W naszej drużynie mamy wielu wysokiej jakości piłkarzy, którzy są inteligentni oraz mają mentalność zwycięzców. Wciąż jednak musimy poprawiać stabilizację dobrej gry.  Być bardziej regularni”.

Eusebio wspomniał także o grze w Segunda División: „Możliwość gry w tej lidze jest wspaniała dla młodszych graczy, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile pierwszego składu. Dlatego ważne jest, aby uzyskiwać dobre wyniki. Wierzymy w to, że liczba graczy ze szkółki będzie wzrastać”.

„Zaszczytem dla mnie jest trenowanie tego zespołu. Filozofią tego klubu jest gra na 100% i to jest doskonałe. Wszystko to co jest wspaniałe w zawodze trenera, można znaleźć tutaj. Jest to idealne miejsce do szkolenia”, dodał.

„Segunda División jest ligą wymagającą, inni rywale mają większe doświadczenie gry w niej. Pracujemy nad aspektami takimi jak gra w zależności od okoliczności zaistniałych w meczu. Musimy grać bardziej zachowawczo w niektórych momentach gry oraz znaleźć równowagę między obroną i atakiem”, kontynuował trener.

Trener Barçy B mówił także indywidualnie o poszczególnych zawodnikach: „Gerard Deulofeu jest genialny, swoją grą wzbudza wiele emocji. Jest bardzo wybuchowy oraz ma ogromny potencjał. Traktuję go jak syna. Pracujemy razem aby uzyskać jak najlepszą jakość i wydajność w grze Gerarda”.

Skomentował także innych: Lobato, Luisa Alberto oraz Sergi Roberto.

„Lobato jest bardzo uniwersalny oraz ma doskonałą kondycję”.

„Każdy kto widział Luisa Alberto w akcji, widzi w nim jakościowego piłkarza”.

„Sergi Roberto jest jednym z najbardziej obiecujących piłkarzy w Barcelonie”.

W najbliższą niedzielę zespół prowadzony przez Eusebio zmierzy się z Racingiem Santander. Trener pragnie aby na Mini Estadi pojawili się wszyscy kibice i członkowie klubu, aby móc dopingować swoich piłkarzy: „Mam nadzieję, że dużo ludzi przyjdzie na Mini, a nasi piłkarze zagrają dobry i atrakcyjny mecz. Dla młodych to ważne, żeby była duża publiczność, gdyż wtedy ich motywacja się zwiększa”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB