29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.16min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Faus: Spodziewałem się fantastycznego początku

Faus: Spodziewałem się fantastycznego początku

Javie Faus, wiceprezydent do spraw ekonomii, FC Barcelony, wypowiedział się dla „Al Jazeera”.

 

Wiceprezydent ekonomiczny, Javier Faus, wypowiedział się na temat Barçy w wywiadzie dla „Al Jazeera”, przeprowadzonym przez Achrafa Ben Ayad. Faus powiedział o dobrym starcie drużyny prowadzonej przez Tito Vilanove: „Spodziewałem się fantastycznego startu, ale jeśli drużyna pozostanie w takim składzie jak w minionym sezonie i dodatkowo zostanie wzmocniona nowymi transferami, to będziemy mieli znakomitą drużynę, znakomitego trenera i tak, spodziewamy się, że zespół odniesie kolejne sukcesy.

 

Faus, pochwalił wybór Tito na trenera, który kontynuuję wcześniejszy model: „Duże zaangażowanie zarządu i założenie Zubizarrety, aby Tito zmienił tylko to co konieczne”.

 

Powiedział także o przyszłości Messiego, Xaviego i Puyola, mając nadzieję, że pozostaną w FC Barcelonie do końca kariery: „Leo Messi ma kontrakt do 2016. Co zawsze było powtarzane, chcemy aby Leo Messi grał do końca w Barcelonie, ma zawsze otwarte drzwi aby zakończyć karierę z nami.” „Zarówno w przypadku Xaviego i Puyola idea jest taka, że pozostaną do końca w klubie. Bartomeu i Zubizarreta wierzą, że zarówno Xavi i Puyol jak i młodszy od nich Messi zakończą karierę w Barça”, dodał.

 

Barça nie podpisała kontraktu z Neymarem, którego wiążę kontrakt do 2014 roku z Santosem. Neymar jest świetnym graczem, znaczącym w piłkarskim świecie, ale jest wielu takich. Celem Barçy jest kontrolowanie rynku transferowego, nie tylko w Brazylii, ale ogólnie”, powiedział Faus na temat Neymara.

 

Na temat kontraktu Neymara, Faus powiedział: „Jest dla nas ważny pod względem kryteriów sportowych, a nie marketingowych i to odróżnia nas od innych klubów. Każdy zawodnik, który odnosi sukcesy w swoim kraju jest interesującą opcją.”

 

„Jeśli dostanie ją którykolwiek z graczy Barçy bardzo się ucieszę, ale osobiście jako amator uważam, że najlepszym na świecie jest Leo Messi”, powiedział Javier Faus na temat Złotej Piłki.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/11/faus-spodziewalem-sie-fantastycznego-poczatku/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.