Kilka wspomnień z dzieciństwa Leo Messiego

Kilka wspomnień z dzieciństwa Leo Messiego

Enrique Dominguez, trener w czasach gdy Leo Messi dołączał do Newell”s Old Boys, ujawnia kilka opowieści o „La Pulga”.

 

Jeden z odkrywców talentu o Leo Messi, rumieni się kiedy zaczyna wspominać czasy początku piłkarskiej przygody Argentyńczyka. Enrique Dominquez, trener cracka Barçy w drużynie Newells, przypomniał kilka chwil związanych z graczem w jego pierwszej przygodzie z piłką nożną.

 

„Trenowałem wielu zawodników w wieku 11, 12 lat. Jednak mały Leo nas zadziwiał”, podkreślił w swojej wypowiedzi.

 

Wyjaśnił również kilka rozdziałów z życia „Pchły”: „Podczas przebudowy stadionu Newells został rozegrany mecz na stadionie Centralnym w Rosario. Do przerwy Leo tworzył grę, rozgrywał piłkę i kontrolował ją stopami, głową lub ramionami. Miał osiem czy dziewięć lat, ludzie wiwatowali. I to stadion na 45 000 ludzi, już świadomych, że Leo Messi to wielki talent. Był niesamowity, tak jak teraz w Barcelonie, tak już wtedy, Leo czynił różnicę”.

 

Jak zmieniał się w szatni

 

Enrique Dominguez zwracał uwagę także na Leo Messiego w innym czasie, kiedy grał w niższych rozgrywka. „Był naprawdę bardzo mały, jego historia, zrobiła na mnie wrażenie. On zawsze chodził z koszulką tyłem do nas, przodem do ściany. Pomyślałem, że coś jest na rzeczy, pewnego dnia przypadkowo zobaczyłem jego klatkę piersiową i żebra, miał klatkę zbyt głęboko. Dzięki Bogu, znaleźli się ludzie z Barcelony, którym trzeba podziękować. Pojawili się w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, gdyby nie oni nie oglądalibyśmy dzisiaj takiej gry Messiego”, powiedział.

 

„Leo zawsze był nieśmiały, ale złośliwy. Został wychowany przez rodziców. Zawsze był liderem. Leo podejmuje wielką szansę, kiedy bierze opaskę kapitańską, ponieważ zasłużył na to, żeby ją zdobyć. Jest naturalnym liderem jak Xavi czy Iniesta”, powiedział trener gwiazdy z Rosario.

 

Leo najlepszy

 

Argentyński trener, ma nadzieję, że Messi będzie się cieszyć piłką aż do wieku 70 lat, podkreślił jego dobry charakter. „Leo nie protestuje, nie obraża, nie narzeka”, powiedział.

 

„Leo już przebił Maradone. Brakuje mu jednak wciąż tytułu z Argentyną. Może brakujący tytuł uda się zdobyć w Brazylii. Myślę, że jest najlepszym graczem w historii światowego futbolu”, dodał podczas wywiadu radiowego.

 

Wreszcie, wyraził swoją nadzieję, że Messi zakończy swoją karierę zakładając koszulkę Newell”s Old Boys, w wieku 36 lub 37 lat.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB