2dn.20godz.20min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Klęska Barcelony B w meczu z Mirandés

Barça B rozegrała wczoraj mecz 12. kolejki Segunda División. Rywalem podopiecznych Eusebio było Mirandés. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Bramki zdobywali: Iribas i dwukrotnie Díaz De Cerio.

Drużyna prowadzona przez Eusebio po ostatnim zwycięstwie z Huescą na mecz z Mirandés jechała po zwycięstwo. Biorąc pod uwagę fakt, że wczorajszy rywal Katalończyków znajduje się obecnie w strefie spadkowej, to porażka tym bardziej może dziwić. Dwie bramki w dziewięć minut dla swojego zespołu zdobył Díaz De Cerio, a jedną dołożył Iribas.

Mecz rozpoczął się idealnie dla podopiecznych Eusebio. Po pierwszych pięciu minutach posiadanie piłki wynosiło 92% do 8% na korzyść Barcelony B. Jednak przewaga ta nie znalazła swojego potwierdzenia w akcjach pod bramką gospodarzy. Stopniowo Mirandés wchodziło w ten mecz i przewaga Katalończyków malała. Pierwszą okazje dla gospodarzy miał Iribas, który oddał mocny strzał głową, jednak tym razem lepszy był Oier. Barça B w trakcie trwania pierwszej połowy nie potrafiła znaleźć sposobu na gospodarzy.

Pierwszy gol padł w 30. minucie spotkania. Zdobył go Iribas, który drugiej swojej szansy w tym meczu już nie zmarnował. Dośrodkowanie z lewej strony idealnie na nogę piłkarza Mirandés i potężny strzał, który wylądował w siatce. Bez szans był Oier w tej sytuacji. W pierwszej połowie wyrównać próbował Deulofeu, jednak bezskutecznie.

Eusebio widząc co się dzieję, na początku drugiej połowy dokonał zmiany. W miejsce Luisa Alberto wszedł Araujo. Jednak zmiana ta nie dała oczekiwanego efektu. Dziesięć minut później Eusebio stwierdził, że gra nadal się nie klei i dokonał drugiej zmiany. Dongou wszedł w miejsce Romana. Jednak mimo zmian gra wyglądała nadal tak samo. W 57. minucie drugiego gola dla gospodarzy strzelił Díaz De Cerio, a w 66. minucie ponownie ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców I ustalił wynika na 3:0. Po tej porażce Barcelona B zajmuje w tabeli szóste miejsce.

CD Mirandés, 3
FC Barcelona B, 0

CD Mirandés: Goitia, Garmendia, Caneda, Muneta, Iván Agustín, Alain (Javi Soria, min 82), Martins, Iribas (Álex Bernal, min 54), Corral, Aitor i Díaz De Cerio (Rayco, min 68).

FC Barcelona B: Olazábal, Patric, Sergi Gómez, Lombán, Lobato, Illie, Sergi Roberto (Espinosa, min 65), Rafinha, Deulofeu, Joan Román (Dongou, min 54) i Araujo (Luis Alberto, min 46).

Gole: 1-0, Iribas, min 30; 2-0, Díaz De Cerio, min 57; i 3-0, Díaz De Cerio, min 66.

Źródło: FCBarcelona.com