4dn.6godz.7min.

Leo Messi dedykuje gola Thiago

Leo Messi strzelił honorową bramkę dla FC Barcelony w przegranym 1-2 spotkaniu z Celtikiem Glasgow. Ten gol nie pomógł katalońskiej drużynie w zdobyciu punktów na szkockim terytorium, jednak miał swoją specjalną dedykację.

Choć piłkarze FC Barcelony po bramce Leo Messiego szybko wyciągnęli piłke z siatki i wrócili na swoją połowę, aby wykorzystać maksymalnie ostatnie minuty spotkania, Argentyńczyk miał czas, aby zadedykować bramkę swojemu synkowi, Thiago, który urodził się w piątek 2 listopada.

Na cześć dziecka świeżo upieczony tato mógł wykonać tradycyjny gest – ssanie kciuka. Ponadto, imię Thiago znalazło się ponownie na jego butach, tym razem jednak nowych Adidas Adizero F50, w których debiutował piłkarz z Rosario.

Po bramce na Celtic Park, Leo Messiemu brakuje już tylko jednego gola, aby wyrównać rekord Pelé w ilości strzelonych bramek w jednym roku kalendarzowym. Wydaje się, że Argentyńczyk bardzo szybko przejdzie do historii.