31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.2godz.2min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi zdecydowanie najlepszy w lidze

Messi zdecydowanie najlepszy w lidze

Leo Messi, to taki piłkarz, który nie przestaje nas zadziwiać. Wydaje się, że tylko kwestią czasu jest, kiedy argentyński napastnik pobije rekord Gerda Müllera. Dwie bramki, które zdobył w ostatnim meczu ligowy, umocniły go na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców.

 

Liczby nie kłamią. Lionel Messi jak do tej pory zdobył 17 bramek w lidze. Dla porównania, drugi Cristiano Ronaldo ma ich o pięć mniej, a trzeci Radamel Falcao, aż o siedem mniej.

 

17 goli Messiego robi jeszcze większe wrażenie, gdy spojrzymy na statystyki innych zespołów. Okazuje się, że tylko cztery drużyny, oprócz FC Barcelony w tym sezonie zdobyły więcej bramek niż sam Messi. Są nimi: Real Madryt (32), Atlético (24), Deportivo (18) i Betis (18). Do tego dodajmy jeszcze Bilbao, które w tym sezonie zdobyło 17 goli.

 

W pozostałych zespołach liczba bramek nie przekracza 17. Czternaście zespołów La Liga, zdobyło mniej goli niż sam Lionel Messi – statystyki robią wrażenie. Weźmy na przykład Saragosse, czyli ostatniego rywala Dumy Katalonii. Sobotni rywal Blaugrany zdobył do tej pory w lidze „tylko” 14 bramek.

 

Źródło: Marca.com  

mainXX:/2012/11/messi-zdecydowanie-najlepszy-w-lidze/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.