18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.2godz.1min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Minireferendum w sprawie Camp Nou

Minireferendum w sprawie Camp Nou

Zarząd FC Barcelony chce poznać opinie socios w sprawie reformy stadionu przed uwzględnieniem wielu opcji. W tym celu odpowiednie osoby będą przepytywać członków, poruszając kilka ważnych kwestii w tej sprawie.

 

Zarząd klubu chce znać jak najwięcej szczegółów, jak to możliwe, oraz poglądów socios w sprawie projektu przebudowy Camp Nou lub budowy nowego stadionu. Decyzję na ten temat FC Barcelona podejmie w najbliższych latach. Aby to zrobić, zarząd planuje powołać specjalny zespół dochodzeniowy, który rozpocznie proces konsultacji z socios. Padną między innymi takie pytania: co sądzisz na temat przyszłości Camp Nou, przyszłości Palau Blaugrana, o umieszczeniu na wszystkich siedzeniach stadionu nazwy sponsora lubochrzczenie” stadionu nazwą handlową firmy.

 

Konsultacje rozpoczną się w najbliższych tygodniach na kilku frontach: przez telefon lub nawet osobiście, blisko Camp Nou w przeddzień meczu pierwszego zespołu. Konkretne daty zostaną zdefiniowane w najbliższym czasie. Klub chce poznać wszystkie możliwe informacje przed zaproponowaniem jakichkolwiek zmian poprzez referendum, które odbędzie się prawdopodobnie w sezonie 2015/16 (klubu ma zamiar przesuneć je o kilka miesięcy, ale Javier Faus zaznaczył, że najlepiej zrobić to, gdy dług jest poniżej 200 milonów euro).

 

Będzie to jak pewnego rodzaju badanie rynku, ankieta, która pozwoli poznać każdy szczegół z możliwych, a takze co myślą socios o przyszłych partnerach obiektów stadionowych. Począwszy od informacji jakościowych, a kończąc na  ilościowych, klub chce mieć jak najwięcej wiadomości na ten temat. Zarząd uważa, że ocena socios FC Barcelony jest kluczem w tym procesie.

Tymczasem klub zlecił trzem różnym firmom, które rozwijają projekt stadionu, aby w najlepszy możliwy sposób uwzględniły one potrzeby klubu, zarówno logistyczne, jak i ekonomiczne. Istnieje kilka możliwości: zreformować Camp Nou do modernizacji, co najprawdopodobniej poprawi dostęp i obejmie wszystkie lokalizacje plus dostosuje ich wygląd.

 

W opcję wchodzi także możliwość budowy nowego stadionu na obszarze zlokalizowanym (chociaż wydaje się jasne, że klub w żadnych okolicznościach nie będzie chciał opuszczenia dzielnicy Les Corts) prawdopodobnie blisko dzielnicy uniwersyteckiej. Jest jeszcze trzeci sposób: zbudowanie nowego stadionu, ale w tym samym miejscu co jest obecne Camp Nou.

Dla zarządu jest również jasne, że pieniędze na remont lub budowę stadionu nie mogą naruszyć sportowego potencjału pierwszego zespołu lub innych sekcji sportowych. FC Barcelona jest klubem o bardzo silnych inwestycjach i będzie wykonywać kolejne kroki z pełnymi gwarancjami.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/11/minireferendum-w-sprawie-camp-nou/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.