28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.0min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nowy Camp Nou w miejscu obecnego?

Nowy Camp Nou w miejscu obecnego?

Zarząd rozważa postawienie całego nowego kompleksu sportowego, w tym nowego stadionu piłkarskiego, w miejscu tego obecnego. Chociaż to wciąż jedynie pomysł, Mundo Deportivo dowiedział się, że taki wariant rozwiązuje pewne problemy techniczne i kwestię obaw większości socios przed odejściem od obecnej lokalizacji.

Poniżej zamieszczamy infografikę, na której widać, że stadion ma być zamieszczony prostopadle do obecnego ustawienia Camp Nou i sięgać ma od bocznego sektora Miniestadi aż po Tribuna Principal stadionu pierwszego zespołu. Takie ustawienia ma pozwolić na rozgrywanie meczów na Camp Nou aż do ostatniego momentu, chociaż częściowo z użytkowania będzie wyłączony jeden z sektorów stadionu, który i tak jest najmniej uczęszczany w porónaniu do całej jego powierzchni. Stałoby się to jednak dopiero na sam koniec prac budowlanych.

Palau Blaugrana i Pista de Gel również zmienią nieco swoją lokalizację – one także mają znaleźć się niedaleko obecnego Miniestadi. Nowe biura klub zlokalizuje w miejscu dawnego Picadero. Zrealizowany zostanie również projekt Espai Barça, który w 2010 roku obiecał Sandro Rosell.

Wolne miejsce zostanie wykorzystane na zbudowanie siłowni i budynków społecznych, zielonych stref, hoteli, audytoriów, wielkiego FCBotiga Megastore, stref handlowych i gastronomicznych oraz kin. Swój osobny budynek nareszcie uzyska też Fundacja FC Barcelony.

O wszystkim zadecydują jednak socios. Mundo Deportivo przypomina na koniec, że istnieje również możliwość zamiany gruntów z Universidad de Barcelona, które oceniali ostatnio eksperci z Barçy, o czym informowała stacja radiowa RAC 1.

 

Camp Nou

(kliknij aby powiększyć)

Źródło: Mundo Deportivo

mainXX:/2012/11/nowy-camp-nou-w-miejscu-obecnego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.