2dn.15godz.56min.

Pedro strzelił prawie połowę bramek La Roja

Napastnik FC Barcelony, Pedro, zdobył siedem z ostatnich piętnastu bramek reprezentacji Hiszpanii. Wszystkie te gole uzbierał w trzech spotkaniach. Niesamowite statystyki.

Pedro strzelił siedem bramek w trzech ostatnich spotkaniach reprezentacji Hiszpanii. W tych meczach drużyna Vicente del Bosque zgromadziła w sumie piętnaście goli, więc napastnik FC Barcelony zdobył prawie połowę z nich. W środowym spotkaniu z Panamą, Pedro dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Oba gole zdobył w pierwszej połowie, a potem w przerwie został zmieniony.

Wcześniej zdobył dwa gole w towarzyskim spotkaniu z Arabią Saudyjską. W tym czasie miał miejsce także jego pierwszy hat trick w reprezentacji La Roja w meczu kwalifikacjyjnym do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku przeciwko Białorusi, który zakończył się wygraną 4-0.

Te siedem goli daje mu drugie miejsce w rankingu strzelców drużyn narodowych w tym sezonie. Pedro jest zaledwie dwa gola za Neymarem i pokonuje swojego kolegę z klubu, Leo Messiego, który zdobył pięć bramek w pięciu meczach z Argentyną.

Vicente Del Bosque definiuje to w ten sposób: „On jest piłkarzem, który daje nam wiele rzeczy: przestrzeń, prędkość, intensywności. Ponadto wiemy, że będzie grał w dowolnym miejscu, w którym chcemy, aby grał”. Nie na darmo ufa mu selekcjoner, który dał mu szansę debiutu w drużynie narodowej w dniu 20 maja 2010 roku.

Pedro zdobył w tym czasie Mistrzostwo Świata w Republice Południowej Afryki w 2010 roku, kiedy to wychodził w wyjściowym składzie w półfinale oraz finale, a także Mistrzostwo Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku, gdzie głównie grywał wychodząc z ławki rezerwowych.

Jego ostatni sezon upływał pod znakiem kontuzji, nie grał regularnie ani w klubie ani w reprezentacji. Jednakże od początku obecnego sezonu Pedro pokazuje, że diament, który Pep Guardiola wyciągnął z drużyny rezerw, jest wiele wart i może sporo zaoferować.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/11/pedro-strzelil-prawie-polowe-bramek-la-roja/