2dn.14godz.17min.

Porażka z Realem Murcią

Wczoraj Barcelona B rozegrała kolejny mecz ligowy. Po szczęśliwym remisie przed tygodniem z Numancią, tym razem podopieczni Eusebio rozegrali wyjazdowy mecz z Realem Murcią. Niestety gospodarze odnieśli zwycięstwo, pokonując Barçę B 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył w 28. minucie Matilla.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w siódmej minucie były gracz Barcelony – Saúl – oddał dobry strzał, jednak górą w tej sytuacji był Masip. Na następną groźną akcję ze strony gospodarzy, kibice nie musieli długo czekać. Trzy minuty później kolejną sytuację mieli gospodarze. Barça B starała się uspokoić grę i próbowała przejąć kontrolę nad piłką. Jednak gospodarze pokazali, że w tym dniu są w bardzo dobrej dyspozycji i nie dali się zepchnąć do obrony. Jedynego gola w pierwszej połowie zdobył w 28. minucie spotkania Matilla, dobry strzał, przy którym nie miał nic do powiedzenia Masip. Do przerwy wynik się nie zmienił i w dobrych humorach do szatni schodzili gospodarze.

Druga część spotkania rozpoczęła się znacznie lepiej dla gości. Barcelona B jak najszybciej chciała odrobić straty. Swoje sytuacje mieli Alberto i Dongou, jednak obie próby nie znalazły drogi do bramki strzeżonej przez Javiego Jiméneza. Wynik na tablicy nie ulegał zmianie, dlatego w 58. minucie na placu gry pojawił się Deulofeu, który zmienił Espinosę. Celem Eusebio było, aby Deulofeu stwarzał jak najwięcej niebezpiecznych sytuacji pod bramką gospodarzy. Gra stała się otwarta, obie strony atakowały. Na siedem minut przed końcem znakomitą sytuacje miał Araujo, którzy wszedł na boisko parę minut wcześniej, zmieniając Dongou. Mimo licznych ataków i zdecydowanie lepszej gry w drugiej połowie podopiecznych Eusebio wynik się nie zmienił i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Obecnie Barcelona B zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Następnym rywalem podopiecznych Eusebio będzie Racing Santander.