1dn.7godz.50min.

SonGOL: FC Barcelona 3-1 Real Saragossa

Zespół Tito Vilanovy ma już na koncie 34 na 36 możliwych punktów po kolejnym przekonującym zwycięstwie, w którym nie było widać śladów zmęczenia spowodowanego rozegranymi meczami reprezentacji narodowych. Pierwszego gola zdobył Messi, jednak wkrótce goście zdołali wyrównać. Raz jeszcze na prowadzenie Barcelona wyszła za sprawą Songa, a w 60. minucie na 3-1 podwyższył Messi. Barça spotkanie zakończyła z dziesięcioma wychowankami na boisku.

Mocny start

Na środku obrony ponownie zagrali Puyol i Piqué, a Barça zaczęła mocno, dominując posiadanie piłki i zamykając swoją grą zawodników Zaragozy na ich własnej połowie. Bardzo szybko Jordi Alba przedarł się na lewym skrzydle i dograł do Messiego, który posłał piłkę obok słupka. Po kolejnej dwójkowej akcji z lewym obrońcą Argentyńczyk już się nie pomylił i w 15. minucie wyprowadził Barçę na prowadzenie.

Pierwszy gol Songa

Barcelonie grało się komfortowo. Zawodnicy Vilanovy często atakowali i bardzo szybko odzyskiwali piłkę jeśli ją tracili, ale przy pierwszym możliwym ataku Zaragoza wyrównała wynik. Po raz kolejny zawiodła obrona przy stałych fragmentach gry. Po centrze z rzutu rożnego Montoya niefortunnie wybił piłkę, która trafiła pod nogi Montañesa, a ten oddał strzał, pokonując Valdésa. Remis nie utrzymał się jednak długo, bo po rzucie rożnym, tym razem dla Barcelony, Messi podał do niepilnowanego Songa, który zdobył swojego pierwszego gola dla FC Barcelony.

Messi kończy strzelanie

Po tej bramce mecz otworzył się jeszcze bardziej, a mimo utrzymywania się przy piłce, Barça straciła na płynności, w wyniku czego Zaragoza kilkukrotnie zagroziła Valdésowi. W 60. minucie Messi zdobył kolejnego gola po akcji z bocznym obrońcą. Tym razem asystował mu Montoya, a krótko potem na boisko wszedł Tello zmieniając Villę.

Silna obrona

Na murawie pojawił się również Postiga, a Zaragoza szukała swoich szans w stałych fragmentach gry. Z boiska zszedł Puyol, żegnany burzą oklasków, a zastąpił go Bartra. Pomimo tej zmiany obrona nadal pozostała tak samo solidna. W 78. minucie Cesc wszedł w miejsce Pedro. Barcelona spokojnie dotrzymała prowadzenie do końca spotkania i tym samym dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty.

FC Barcelona 3-1 Real Saragossa

16″ Messi 1-0 (asysta Alba)

24″ Montañés 1-1

28″ Song 2-1 (asysta Messi)

60″ Messi 3-1 (asysta Montoya)

FC Barcelona: Valdés – Montoya, Piqué, Puyol (75″ Bartra), Jordi Alba – Song, Xavi, Iniesta – Villa (62″ Tello), Pedro (78″ Cesc), Messi.

Ławka rezerwowych: Pinto, Alves, Bartra, Mascherano, Dos Santos, Cesc, Tello.

Real Saragossa: Roberto – Zuculini (58″ Wilchez), Goni, Alvaro, Paredes – Apoño, Pinter, Movilla, Montañés – Victor (73″ Hélder Postiga), Aranda (81″ Babović).

Ławka rezerwowych: Edu Oriol, Hélder Postiga, Romaric, Babović, Wilchez, Leo Franco, Héctor.