3dn.5godz.10min.

Statystyki: Celtic Glasgow 2-1 FC Barcelona

Mimo porażki 1-2, FC Barcelonie udało się uzyskać bardzo dobre statystyki w posiadaniu piłki oraz ilości strzałów oddanych na bramkę. Niestety nie przełożyło się to na goli jakąkolwiek zdobycz punktową.

1) FC Barcelona miała posiadanie piłki na poziomie 80%. Pod tym względem FC Barcelona jest niepokonana od 4,5 roku. W tym czasie miała większe posiadanie piłki w 266 spotkaniach.

2) FC Barcelona miała na swoim liczniku 902 podania. Dla porównania – Celtic 122.

3) FC Barcelona dośrodkowywała piłkę 30 razy. Dla porównania – Celtic 17. Piłkarzem, który czynił to najwięcej razy był Dani Alves (19).

4) FC Barcelona oddała 23 strzały na bramkę (7 w światło bramki). Dla porównania – Celtic 4 (3).

5) FC Barcelona miała 7 rzutów rożnych. Dla porównania – Celtic 2.

6) Xavi miał 165 celnych podań (170 ogólnie). W całym turnieju statystyki pomocnika pod tym względem prezentują się następująco: 405 z 477 podań.

7) Wanyama, Mascherano i Song byli piłkarzami, którzy odzyskali najwięcej piłek (9).

8) Gol przeciwko Celticowi był 74 bramką Leo Messiego w roku 2012. Do rekordu Pelégo z 1958 roku (75) brakuje mu już tylko jednego gola.

9) Messi (6) uderzał na bramkę rywala więcej razy niż cała drużyna Celticu (5).

10) Gerard Piqué zagrał 20 minut po siedmiu tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją. Zdobył 2 piłki, wykonał 17 podań (z czego 16 celnych) i 4 piłki odzyskał.