3dn.21godz.31min.

Sześciu graczy Barçy w półfinale Mistrzostw Świata w futsalu

Fernandao i Lozano, dwaj piłkarze FC Barcelony zdobyli dwa z trzech goli, która padły dla Hiszpanii w ćwierćfinałowym meczu z Rosją, która za sprawą Cirilo zdołała nawet doprowadzić do remisu. Jednak bramka Jordiego Torrasa na 3-2 ustaliła wynik spotkania.

Rosja w drugiej połowie była stroną dominującą, ale Hiszpanie byli bardziej skuteczni i to oni weszli do półfinału Mistrzostw Świata. Bramkarz reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego, Juanjo rozegrał wyśmienity mecz, ratując kilka razy skórę swoim kolegom.

W reprezentacji Hiszpanii jest aż sześciu piłkarzy FC Barcelony: Cristian, Fernandao, Aicardo, Lozano, Lin i Torras. Wszyscy z nich będą mieli okazaję zagrać w półfinale w Saad Assis z Włochami, którzy pokonali Portugalię 3-0.

Wielki mecz Hiszpanii

Rosja znakomicie rozpoczęła spotkanie i to ona za sprawą piłkarza o brazylijskich korzeniach Cirilo prowadziła. Jednak trzy minuty po tym, La Furii Roja udało się wyrównać (4. minuta).

Przed przerwą, za sprawą Fernandao i Lozano (odpowiednio w 13. i 18. minucie) Hiszpania wysunęła się na prowadzenie. Wtedy to na tablicy wyników widniał rezultat 3-1. Później bramkę zdobył Sergey Skorovich i od tego czsu trwało oblężenie bramki Juanjo.

Rosja przejęła inicjatywę i dzięki takim zawodnikom jak: Cirilo, Pula, Robinho i Prudnikov co rusz ostrzeliwała bramkę Hiszpanów. Jednak dzięki fantastycznej formie bramkarze Hiszpanii, Rosji nie udało się zremisować.

Półfinał odbędzie się 16. listopada 2012 roku o godzinie 13:00 w Saad Assis. Przeciwnikiem La Roja będą Włochy.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/11/szesciu-graczy-barcy-w-polfinale-mistrzostw-swiata-w-futsalu/