W przyszłym tygodniu spotkanie Zubiego w sprawie Xaviego

W przyszłym tygodniu spotkanie Zubiego w sprawie Xaviego

FC Barcelona i przedstawiciel Xaviego Hernándeza zamierzają się spotkać w przyszłym tygodniu, aby omówić wszystkie kwestie przy odnowie kontraktu przez pomocnika. Obecna umowa obowiązuje do czerwca 2014 roku.


Warto jednak zaznaczyć, że w kontrakcie zawarta jest klauzula, która pozwala na przedłużenie go o kolejny rok, czyli do 2015. Jest jeden warunek – Xavi musiałby brać udział w 50% spotkań w sezonach 2012/13 i 2013/14. Może być także automatycznie przedłużona do 2016, ale ten sam warunek musiałby być spełniony w sezonie 2014/15.

 

Do tej pory zarówno dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, jak i agent piłkarza, Ivan Corretja, wymienili między sobą kilka telefonów, ale nie byli jeszcze w stanie spotkać się w celu domówienia wszystkich szczegółów. Korzystając z faktu, że w przyszłym tygodniu będzie miała przerwa na spotkania reprezentacji narodowych, obaj panowie mogą znaleźć lukę w swoich planach.

 

Dobre predyspozycje


Xavi Hernández, który rozgrywa swój czternasty sezon w pierwszej drużynie FC Barcelony, jest priorytetem dla klubu. Wszyscy chcą, aby powiesił buty na kołku właśnie w Barçy. Biorąc pod uwagę, że grałby do 2016 roku, miałby wtedy 36 lat i rocznicę 25-lecia w katalońskiej drużynie. Pomocnik miał 11 lat, kiedy wstąpił do La Masii.

 

Predyspozycje piłkarza nadal są bardzo dobre. Xavi jest jednym z kapitanów i ikon zespołu. Na swoim koncie posiada czternaście trofeów zdobytych z FC Barceloną – we wszystkie miał ogromny wkład i nikt nie zamierza tego podważać.

 

Oczywiście, jak w każdych negocjacjach, obie strony będą broniły swoich interesów. Xavi ostatni swój kontrakt podpisał w czerwcu 2010 roku, czyli przed wyborami, w których Rosell zastąpił Laportę. Również przed ogromnym triumfem na Mistrzostwach Świata w RPA w 2010 roku czy Mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012.

 

W tym czasie pomocnik był jedną z kluczowych postaci w klubie. W konsekwencji, wycena Xaviego wzrosła, co powinno zostać zauważone. Ponadto, mimo, że ma na swoim liczniku już 32 lata, jego profesjonalizm jest ogromny i wszyscy chcą go zatrzymać w klubie. Wydaje się więc, że nie będzie problemu, aby zawodnik z Terrasy przedłużył kontrakt automatycznie do 2016 roku.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB