29.05.2022, g. 23:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Los Angeles Sparks
Do meczu pozostało:
0dn.17godz.47min.
13.95 X0.00 21.25 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

2% Brazylijczyków chce Guardiolę na selekcjonera

2% Brazylijczyków chce Guardiolę na selekcjonera

Były trener FC Barcelony, Pep Guardiola, nadal korzysta z roku urlopu, ale na półmetku sezonu kolejne pogłoski o objęciu przez niego sterów różnych zespołów nie cichną. Przepytano kibiców reprezentacji Brazylii o ich preferencje co do selekcjonera i okazało się, że Guardiolę chce jedynie 2% kibiców Canarinhos.

Sondaż przeprowadzony został przez Datafolha i opublikowany w dzienniku Folha de Sao Paulo. Wyniki wskazują, że obecny selekcjoner reprezentacji Brazylii, Luiz Felipe Scolari, może liczyć na poparcie 66% ankietowanych kibiców. Trener, który poprowadził Brazylię do triumfu w Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii w 2002 roku i objął tę posadę ponownie 29 listopada jako następca Mano Menezesa, otrzymał wtedy 75% akceptacji fanów.

Decyzja CBF o zwolnieniu z posady selekcjonera Menezesa, który poprowadził Brazylię w 40 meczach od 2010 roku po niepowodzeniu reprezentacji na Mundialu pod wodzą Dungi, spotkała się z 47-procentowym poparciem ankietowanych. Mimo znacznej odległości od tych, którzy pragnęli jego odwołania, praca Menezesa została uznana za „złą lub bardzo złą” jedynie przez 17% ankietowanych, a „świetną lub dobrą” przez 34%.

Są też tacy, którzy nie chcieliby, aby reprezentacja Brazylii prowadzona była po upragnione szóste Mistrzostwo Świata przez Scolariego. 9% kibiców widziałoby na tym stanowisku obecnego trenera Santosu, Muricy Ramalho, 6% Tite, trenera Corinthias, a 5% Vanderleia Luxemburgo z Gremio oraz samego Menezesa. Pep Guardiola, który obecnie pozostaje bez klubu, został wymieniony jedynie przez 2% ankietowanych.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.