Abidal otrzymał wyróżnienie Aldo Roviry

Abidal otrzymał wyróżnienie Aldo Roviry

Éric Abidal otrzymał wyróżnienie Aldo Roviry, nagrodę, która przyznawana jest najlepszemu zawodnikowi FC Barcelony w poprzednim sezonie. Wyboru dokonało jury składające się z prezydenta Barçy, Sandro Rosella, oraz reprezentantów katalońskiej prasy.

„Chcę wam podziękować. To dla mnie wielka satysfakcja i jestem bardzo wdzięczny tym, którzy wybrali mnie do tej nagrody. Doświadczyłem ciężkiego okresu, ale nigdy nie przestałem walczyć. Wszyscy koledzy z zespołu mnie wspierali, tak samo moja rodzina”, powiedział Abidal odbierając nagrodę. Warto wspomnieć, że w poprzednich dwóch edycjach na najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu wybierany był Leo Messi.

Ceremonia wręczenia wyróżnienia przeprowadzona została w obecności ojca Aldo Roviry, Josepa Lluísa, który wyjaśnił, że zwycięzca został wybrany „jednomyślnie”, a „od samego początku prezydenci Laporta i Rosell okazali nam swoje pełne wsparcie”. W dodatu Josep Lluís pochwalił trenera Barcelony, Tito Vilanovę, który również był obecny na ceremonii: „Pobijasz rekordy, trudno mi przypomnieć sobie lepsze mecze niż te, które obecnie rozgrywa twój zespół”.

Sandro Rosell z kolei wyjaśnił co to wyróżnienie oznacza dla klubu: „Dla FC Barcelony przyznawanie tej nagrody to świetna rzecz. Abidal reprezentuje to jakimi chcemy być , a jury dokonało rozsądnego wyboru”. Prezydent dodał, że „to wyróżnienie zjednoczyło Aldo Rovirę i Abidala. Reprezentuje ono osobę, którą wszystkich kochaliśmy”.

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB