14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.3min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abidal z „zielonym światłem” od lekarzy Hospital Clínic

Abidal z „zielonym światłem” od lekarzy Hospital Clínic

Jak poinformowało we wtorek radio RAC1, francuski obrońca FC Barcelony, Éric Abidal, otrzymał „zielone światło” od lekarzy z Hospital Clínic, którzy przeprowadzali transplantację wątroby. W najbliższym czasie defensor wróci do treningów, a następnie do gry.


Éric Abidal jeszcze raz może zagrać w szeregach pierwszej drużyny FC Barcelony w najbliższych tygodniach. Jak donosi stacja radiowa RAC1, we wtorek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli lekarze Hospital Clínic, sztab medyczny katalońskiego klubu oraz zarząd.

 

Ostateczną konkluzją tego spotkania było, że Éric Abidal korzystnie przeszedł czas po transplantacji wątroby, która miała miejsce 10 kwietnia 2012 roku. Warto podkreślić, że lekarze z Hospital Clínic dali obrońcy „zielone światło” na grę.

 

Przypuszczalnie od teraz Francuz będzie stopniowo włączany w treningi razem z drużyną. Należy brać jednak pod uwagę, że teraz mamy okres świąt Bożego Narodzenia, więc plan w życie wejdzie od początku nowego roku.

 

Następnym krokiem, nigdy w pośpiechu i bez narażania zdrowia zawodnika, będzie włączenie Éric Abidala do kadry meczowych. Tito Vilanova powoli i stopniowo będzie dawał Francuzowi minuty gry, a czas pokaże czy będzie on w stanie grać dłużej.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/12/abidal-z-zielonym-swiatlem-od-lekarzy-hospital-clinic/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.