01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.55min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Adriano: To jest prawdopodobnie mój najlepszy sezon

Adriano: To jest prawdopodobnie mój najlepszy sezon

Brazylijski obrońca, Adriano, strzelił przeciwko Athletic Bilbao kolejną bramkę, podwyższając swój dorobek do pięciu goli w tym sezonie.Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w stanie strzelać bramki dla zespołu”, powiedział po meczu.


Adriano Correia wdarł się na scenę tego sezonu jako lewy obrońca zdolny do strzelania wielu bramek. Jego gol przeciwko Athletic Bilbao, był czwartym w 14 meczach La Liga (plus jedna w Copa del Rey). Po meczu obrońca powiedział: „Nigdy nie zdobyłem tylu goli w tym momencie sezonu” i dodał: „Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w stanie strzelać bramki dla zespołu”.

 

Czwartym najlepszym strzelcem zespołu

Na dobry początek FC Barcelony w tym sezonie (najlepszy start w historii La Liga), Adriano oprócz stania się wielkim obrońcą, stał się również czwartym najlepszym strzelcem zespołu. Po sobotnim zwycięstwie 5-1 nad Athletic Bilbao, Brazylijczyk wyjaśnił, że „byliśmy bardzo poważni od początku, pierwsza połowa była fantastyczna”.

 

Baskowie podczas całego meczu grali z ofensywnym nastawieniem i Adriano jest za to wdzięczny: „Wolimy grać z zespołami, którzy chcą grać swoją piłkę, to sprawia, że musimy być bardziej skoncentrowani i zmusza nas to do gry w najlepszy możliwy sposób”.

Obrońca, który niedawno wrócił do gry po kontuzji, brał udział w środowym spotkaniu w Copa del Rey z Deportivo Alavés, a w sobotę został wybrany do wyjściowej jedenastki.Musiałem ciężko pracować, aby wrócić do zdrowia w odpowiednim czasie. Udało mi się to zrobić i trener pomyślał, że to dobry pomysł, aby na mnie postawić”, powiedział Adriano.

 

Na zakończenie dodał: „Mecze przeciwko Athletic Bilbao są zawsze fizyczne i wymagające”. Adriano stwierdził również, że „jest to prawdopodobnie mój najlepszy sezon. Zespół gra bardzo dobrze, ale jest jeszcze wiele do zrobienia„.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.