Andoni Zubizarreta: Siła Tito leży w jego sposobie podejmowania decyzji

Andoni Zubizarreta: Siła Tito leży w jego sposobie podejmowania decyzji

 

Dyrektor do spraw sportu FC Barcelony powiedział o stylu Barçy, który ustanawia nowe standardy w świecie, wrócił także w czasie do pierwszych miesięcy pracy nowego trenera drużyny.

 

To właśnie Andoni Zubizarreta zaproponował, żeby Tito Vilanova objął stanowisko trenera pierwszej drużyny. W wywiadzie dla El Pais, dyrektor sportowy FC Barcelony opowiedział o stylu Barçy, która została utworzona przez Guardiolę, a umocniona przez Tito. „Jesteśmy w dobrych rękach”, tak skomentował, podkreślając silną osobowość Vilanovy i konkretne metody.

 

Guardiola miał cztery niesamowite sezonu w FC Barcelonie, wygrywając 14 tytułów i zdobywając uznanie teoretyków na całym świecie dzięki świetnemu stylowi swojej drużyny. Zubizarreta wiedział dokładnie co robić kiedy Pep opuścił klub. „To było warte kontynuacji, ta idea futbolu, pozwalając zdobyć kolejne tytuły i pozostają wiernym stylowi, który sprawi, że nasz klub stał się taki wyjątkowy”. Zubi jest pewny za nowego trenera: „Kiedy widzę go pracującego, czuję że jesteśmy w dobrych rękach… Tito ma tą samą filozofię co Pep”.

 

Siła Vilanovy

 

Na temat nowego trenera, Bask powiedział: „Nie oceniam go na podstawie wyników. Dla mnie siła Tito polega na tym, że rozwinął ideę i sposób podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach, takich jak wystawienie Adriano na środku obrony w meczu przeciwko Realowi”.  I pomimo rekordowego rozpoczęcia sezonu w La Liga „będziemy kontynuować zbieranie punktów, tak aby pozostać na szczycie, wiedząc, że tytuł nie jest pewny dopóki nie przekroczysz linii mety.”

 

11 zawodników z La Masia

 

Barça miała 11 produktów z La Masia na boisku w tym samym czasie w meczu przeciwko Levante, ale tak jak Zubizarreta był tym faktem zadowolony, tak i zauważa potrzebę zachowania ostrożności. „Świetni gracze Barçy, tacy jak Xavi i Iniesta grali razem od bardzo wielu lat, nie od kiedy mieli 18 lat. Nie liczymy na to, że zmienimy Sergi Roberto w Xaviego w jedną noc.”

 

Zubizarreta uważa, że najważniejszą rzeczą „jest nie dołączanie kolejnych talentów, ale także branie pod uwagę sposobu, w jaki talent powinien się rozwijać w naszej organizacji… kiedy oglądasz drużynę B grającą i trenującą, możesz zobaczyć którzy zawodnicy są przyszłościowi i może docenić jaki proces rozpoczął się kilka lat temu i jak się kontynuuje.”

 

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB