4dn.2godz.44min.

Barça B remisuje z Alcorcón

Piłkarze Barcelony B rozegrali wczoraj kolejny mecz ligowy. Tym razem na podopiecznych Eusebio czekał mecz wyjazdowy z Alcorcón. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Barcelona B mogła dokonać czegoś niezwykłego na boisku Alcorcónu, rezerwy Dumy Katalonii zremisowały na boisku, na którym w tym sezonie nie wygrał jeszcze żaden inny zespół Ligi Adelante. Podopieczni Eusebio przystępowali do tego meczu z nadzieją na osiągnięcie dobrego wyniku.

Barcelona B do tego pojedynku przystąpiła bez Grimlado, dlatego w linii obrony zagrali Patric, Lombán, Planas i Balliu i początkowa ten wybór się nie sprawdzał. Gospodarze mogli bardzo szybko wyjść na prowadzenie. Już w 30. sekundzie okazję miał Fernando Sales, ale tym razem lepszy był Oier. W odpowiedzi swoją szansę miał Luis Alberto, ale strzał pewnie obronił bramkarz gospodarzy.

Podopieczni Eusebio starali się przejąć inicjatywę w tym meczu, jednak trzeba przyznać, że od początku to gospodarze byli stroną, która dominowała. Efektem tego był gol zdobyty w 18. minucie spotkania przez Oriola Rierę. Dośrodkowanie z prawej strony idealnie trafiło pod nogi piłkarza gospodarzy, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Do końca pierwszej połowy, przewagę miał Alcorcón, jednak nie brakowało precyzji i po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0.

Po przerwie mogliśmy oglądać zupełnie inny zespół. Eusebio wstrząsnął zespołem i młodzi piłkarze zaczęli dyktować grę. Do wyrównania mógł już w 47. minucie doprowadzić Alberto. W 70. minucie swoją szansę miał Sergi Roberto, ale po strzale głową piłka poszybowało nad poprzeczką. Lepsza gra Barcelony B w drugiej połowie przyniosła zamierzony efekt. W 78. minucie do wyrównania doprowadził Luis Alberto, który otrzymał idealne podanie od Rafinhy. Do końca meczu wynik się nie zmienił i oba zespoły podzieliły się punktami. Wynik wydaje się być sprawiedliwy.