4dn.14godz.31min.

Barça Intersport – Atlètico Madryt: Trzeci tytuł w sezonie (32:24)

FC Barcelona Intersport wspaniale zakończyła ten rok kalendarzowy – w finale Pucharu ASOBAL pokonała Atlètico Madryt 32:24 i po zwycięstwach w Superpucharze Katalonii i Superpucharze ASOBAL zdobyła trzecie trofeum w tym sezonie.

Całe spotkanie rozpoczęło się od bramki dla Barcelony. Niestety goście przez najbliższe dziesięć minut nie potrafili przeprowadzić składnej akcji i przegrywali już nawet 1:5. Dopiero w dziesiątej minucie Sarmiento przełamał obronę gospodarzy i od tego momentu Barcelona zaczęła odrabiać straty. W dwudziestej minucie udało jej się doprowadzić do rezultatu 9:9 i taki remisowy wynik utrzymał się aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się strzałem Noddesbo na 13:13.

Druga połowa zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla gości. Wprawdzie to Barachet zdobył pierwszą bramkę, ale dwukrotne trafienie Victora Tomása szybko wyprowadziło Barcelonę na prowadzenie. Od tego momentu to Katalończycy przejęli stery i wypracowali sobie największą jak dotychczas przewagę 20:14. Piłkarze z Madrytu zaczęli odrabiać te straty, ale jedyne, na co było ich stać to doprowadzenie do wyniku 21:18. To wtedy dopiero goście potrafili całą swoją klasę – siedem goli z rzędu praktycznie już przesądziło o tym, do kogo trafi tytuł. Tym bardziej, że sędziowie wyrzucili z boiska trenera Atlético – Talanta Dusjhebaeva – za „zbyt głośne protesty”.

Barcelona całe spotkanie zakończyła wynikiem 32:24 i dzięki temu dalej pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Hiszpanii.

Po raz kolejny w starciu z Katalończykami mógł się zaprezentować reprezentant Polski – Mariusz Jurkiewicz. Rozgrywający wyszedł na boisko w wyjściowym składzie jednak znowunie był w stanie przesądzić o wyniku spotkania – nie zdobył ani jednej bramki, lecz w 43 minucie został ukarany dwuminutową przerwą.

Po zakończeniu spotkania zostały wręczone tradycyjne nagrody dla najlepszych piłkarzy finału. Nøddesbo został najlepszym strzelcem meczu, po tym jak siedmiokrotnie trafiał do bramki rywala. Raúl Entrerríos dostał nagrodę dla najlepszego piłkarza, a Šarić najlepszego bramkarza w spotkaniu. Roberto García Parrondo został uhonorowany za najbardziej spektakularną bramkę w meczu. Atlético Madryt dostało nagrodę za drugie miejsce z rąk José Ramóna Lete, zaś FC Barcelona podniosła mistrzowskie trofeum z rąk prezydenta ligi ASOBAL – Eduarda Colla i Abela Caballero – prezydenta Vigo.

Atlético Madryt:
Wyjściowy skład: Dahl, Balic, Jurkiewicz, Gojun, Kallman (3), Barachet (3), García Parrondo (3)
Zmiennicy: Sabanovic (ps), Lazarov (2, 1p), Aguinalgalde (4), Ángel Romero (1), Markussen (3), Cañellas (3), Masachs (2)

FC Barcelona Intersport
Wyjściowy skład: Šarić, Juanín García (4), Rutenka (1p), Noddesbo (7), Gurbindo (2), Sarmiento (3), Rocas (1)
Zmiennicy: Víctor Tomás (3), Raúl Entrerríos (5), Sorhaindo (1), Montoro (2), Viran Morros (1), Straňovský, Ariño (2), Mikel Aguirrezabalaga

Bramki
Pierwsza połowa: 3-1, 5-1, 6-4, 9-9, 12-10, 13-13;
Druga połowa: 14-15, 14-20, 18-22, 19-26, 21-29, 24-32

Sędziowie
Ion Bustamante López i Javier Álvarez Mata

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/12/barca-intersport-atletico-madryt-trzeci-tytul-w-sezonie-32-24/