6dn.4godz.15min.

Barcelona niepokonana po pierwszej rundzie (22:34)

We wczorajszym spotkaniu najlepszy strzelec Barcelony – Juanín García- zdobył aż 7 bramek. To doprowadziło Barçę do kolejnego zwycięstwa a w rezultacie sprawiło, że Katalończycy są niepokonani w pierwszej rundzie rozgrywek ligi Asobal.

Barça Intersport pozostaje nadal niepokonana w lidze: 15 spotkań i 15 zwycięstw. A co za tym idzie pozostaje niepokonana w pierwszej rundzie w hiszpańskiej lidze piłkarzy ręcznych. Taki rezultat zasługuje na szczególną pochwałę. W sobotę w Guadalajara Xavi Pascual nie pozwolił na zaskoczenie i gładko poprowadził swoją ekipę do wyjazdowego zwycięstwa 22:34. Po tym zwycięstwie Barcelona ma na swoim kocie 30 punktów i ze spokojem może odpoczywać przed rozpoczęciem kolejnej rundy.

Wczorajszy mecz był jednak dziwny. Szczególnie w pierwszej połowie, gdy przez kilka minut żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić ani jednej punktowej akcji. Pierwsi zaczęli strzelać gospodarze i uczynili to aż trzykrotnie budując sobie przewagę 3:0. Tym samym pokazali, że łatwo nie odpuszczą i już od początku chcą pokazać swoją wartość. Katalończycy jednak szybko złapali właściwy rytm i najpierw doprowadzili do remisu 5:5 a po chwili doprowadzili aż do ośmiopunktowej przewagi 5:13.

Straňovský strzelił 5 bramek i był najlepiej punktującym piłkarzem w pierwszej połowie, Od tego czasu, Katalończycy przejęli kontrolę nad grą i tylko raz mieli małe załamanie, gdy na boisko wrócił Mateo Garralda. W tamtym okresie nie potrafili zdobyć bramki, lecz pozwolili przeciwnikom zdobyć aż 6 punktów. Jednak to nie przeszkodziło Barcelonie zejść na przerwę z wysokim prowadzeniem 12:17.

6:2 w pierwszych sześciu minutach zmusiło naszych graczy do reakcji. W następnej części spotkania to właśnie Katalończycy przejęli kontrolę nad spotkaniem i zabrali gospodarzom wszelkie nadzieje na wygranie spotkania. Barcelona z łatwością przeprowadzała kolejne akcje i na dziesięć minut przed końcem spotkania wypracowała sobie dziesięciopunktową przewagę. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 22:34, a Barcelona Intersport zakończyła pierwszą rundę rozgrywek z maksymalną zdobyczą punktową.

Najlepiej punkującym zawodnikiem Barcelony był Juan García, który na osiem strzałów tylko raz się pomylił i ostatecznie zdobył 7 bramek. Drugim strzelcem był Martin Straňovský, który miał 100% skuteczność sześciokrotnie trafiając do bramki rywala. Wśród gospodarzy Jorge Da Silva, Sergio De la Salud i Milan Rasic zdobyli po 5 bramek.

Quabit Guadalajara
Wyjściowy skład: Gómez Lite, Parra (0), Gamuz (0), Da Silva (5), De la Salud (5), Nenadic (3), Rasic (5)
Zmiennicy: Reig (2), De la Rubia (1), Tremps (0), Radulovic (5)

FC Barcelona Intersport
Wyjściowy skład: Šarić, Tomás (2), Entrerríos (2), Sorhaindo (3), Gurbindo (1), Rutenka (3); Straňovský (6)
Zmiennicy: Noddesbo (4), Juanín (7), Sarmiento (2), Montoro (1), Rocas (3) i Viran (0)

Bramki
Pierwsza połowa: 3-1; 5-6; 5-12; 6-15; 10-15; 12-17
Druga połowa: 17-19; 19-22; 19-24; 20-38; 20-31; 22-34.

Sędziowie
Jesús Escudero i Jorge Escudero

Wykluczenia
Quabit Guadalajara: Rasic (2)
FC Barcelona Intersport: Morros (2)

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy piłce ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

Źródło: FCBarcelona.cat / własne

29/04/2024 21:00

mainXX:/2012/12/barcelona-niepokonana-po-pierwszej-rundzie-22-34/