04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.55min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Casillas: Nie można się chwalić tym, że gra się samymi wychowankami

Casillas: Nie można się chwalić tym, że gra się samymi wychowankami

Iker Casillas, bramkarz Realu Madryt, udzielił ostatnio wywiadu dla stacji telewizyjnej LaSexta, w której wypowiedział się na temat FC Barcelony. Zdaniem hiszpańskiego bramkarza, Duma Katalonii nie powinna się chwalić tym, że wystawia kadrę złożoną z jedenastu wychowanków.  

„Jeżeli chodzi o temat wychowanków, to ja pamiętam taką Barcelonę, w której grało jedenastu zawodników, którzy nie byli wychowankami. Obecnie sytuacja się zmieniła, ale myślę, że nie powinni się tym aż tak chwalić. Prawda jest taka, że  kiedyś nie mieli praktycznie w ogóle wychowanków, wszystko rozpoczęło się od Xaviego i Puyola”, stwierdził Iker.  

„Oczywiste jest, że chciałbym, aby w Madrycie grało więcej wychowanków. Jednak Real jest takim klubem, w którym chcą grać najlepsi piłkarze na świecie. Pamiętajmy, że my również posiadamy wielu wychowanków, którzy grają w różnych klubach w Hiszpanii i na całym świecie”, kontynuował.  

„Podoba mi się klub, w którym jestem. Rozumiem i szanuje wszystkie ideologie na całym świecie. My piłkarzy źle robimy, jeżeli mieszamy się w politykę. Często bywa tak, że nasze wypowiedzi są wyciągane z kontekstu i może to doprowadzić to nie potrzebnej debaty”, dodał Casillas.  

„Pomimo tego, że zarabiamy ogromne pieniądze, jesteśmy tylko ludźmi. Gdy ktoś ogląda mecz i powie „spójrz to Iker Casillas”, tylko, że Iker Casillas ma również rodzinę i przyjaciół”, zakończył.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2012/12/casillas-nie-mozna-sie-chwalic-tym-ze-gra-sie-samymi-wychowankami/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.