Futbol totalny

Futbol totalny

Jedną z ogromnych zalet Barcelony są jej możliwości ofensywne, w których biorą udział wszyscy piłkarze. Oczywiście Leo Messi jest niekwestionowanym przywódcą tej ekipy, ale fakt, że w każdym spotkaniu drogę do bramki znajdują tez inni zawodnicy, jest równie istotny.


Statystyki są niesamowite – w tym sezonie aż 15 graczy z pierwszego składu trafiło bramkę. Do tych, którym ta sztuka się nie udała trzeba zaliczyć bramkarzy (Valdésa i Pinto), kontuzjowanych przez dłuższy czas (Abidala, Muniesę i Cuencę) oraz tych, którzy są alternatywą i nie grali zbyt wiele (Bartra, Dos Santos i Montoya).

Ogromnie ważny jest też wkład pomocników i obrońców, co dużo mówi o stylu gry Barcelony. Boczni obrońcy często przedostają się w stronę linii ofensywnej, co sprawia, że łatwo znajdują drogę do bramki. Do tych piłkarzy trzeba zaliczyć Adriano (6 goli) i Albę (3 gole). W sumie wszyscy obrońcy strzelili 12 bramek w 28 spotkaniach.

Pomocnicy również trafiali do bramki. Im ta sztuka udała się 17 razy. Najwięcej bramek zdobył Cesc (7 goli), a następnie Xavi (5 goli), choć trzeba przyznać, że oni mieli tez ogromny udział w asystach.

Linia ofensywy jest domeną Messiego, który aż 34 razy strzelał bramki. Następni na tej liście są Villa (8 bramek) i Tello (4 bramki), choć warto zauważyć, że oni są zmiennikami i tak naprawdę to Pedro i Alexis powinni wykorzystywać więcej szans. Chociaż nikt nie kwestionuje ich pracy i wysiłku, jaki wkładają w każdym spotkaniu, to trzeba przyznać, że ich bagaż punktowy – po jednej bramce dla każdego – jest bardzo słaby.

 

Źródło: Marca.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB