09.10.2022, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
1dn.13godz.52min.
1 X 2 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jordi Roura niepokonany

Jordi Roura niepokonany

Asystent Tito Vilanovy, Jordi Roura, trzy razy prowadził pierwszą drużynę FC Barcelony. Co ciekawe, za każdym razem kataloński zespól wygrywał swoje spotkanie – z Realem Valladolid, Valencią oraz Gerafe.


Spotkanie z Realem Valladolid było trzecim meczem dla Jordiego Roury w roli pierwszego trenera FC Barcelony – pod nieobecność Tito Vilanovy. Do tej pory asystent prowadził drużynę także w spotkaniu z Valencią na Camp Nou oraz z Getafe na wyjeździe.

 

Pierwsze z tych spotkań zakończyło się skromnym zwycięstwem 1-0. Mecz w Madrycie był bardziej wyrazisty i padło 4-1 dla FC Barcelony. Dzisiejsze starcie z Realem Valladolid również zakończyło się zainkasowaniem trzech punktów: 3-1 z Valladolid.

 

Co ciekawe, na Nuevo Zorrilla w rolę asystenta Jordiego Roury wcielił się Aureli Altimira. Wcześniej, jeszcze podczas pobytu w hotelu, Tito Vilanova kontaktował się ze swoim asystentem i uzgadniał szczegóły spotkania. To właśnie trener zdecydował, że na trybunach zasiadł Bartra.

 

W trakcie spotkania Jordi Roura był bardzo aktywny przy linii bocznej, gdzie cały czas przekazywał wskazówki swoim piłkarzom i starał się wyłapywać wszystkie, najdrobniejsze błędy. Co ciekawe, w Valladolid było 13 stopni, a drugi trener pojawił się w dresie, ale po kilku chwilach poprosił pomocników o przyniesienie kurtki.

 

Bramkę Xaviego świętował radośnie, a taką samą reakcję można było zauważyć przy trafieniu Leo Messiego. W końcowych minutach spotkaniach wpuścił na boisko Iniestę, Villę oraz Tello. Po zakończeniu meczu pogratulował wszystkim swoim zawodnikom.

 

Ostatecznie, Jordi Roura trzykrotnie zastępował Tito Vilanovę w roli pierwszego trenera FC Barcelony (dwa z powodu zawieszenia – przyp. red.) i trzy razy wygrywał. Statystyki bramek też są na korzyść asystenta – 8 do 2. Dobre wrażenie…

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Inter Mediolan

Liga Mistrzów

12/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.