Kibice Betisu uhonorują Puyola

Kibice Betisu uhonorują Puyola

Kibice Betisu Sewilla przygotowują ciepłe powitanie dla kapitana FC Barcelony, Carlesa Puyola. Chcą oni podziękować mu za wsparcie oraz pamięć jego rodaka, Miki Roqué – obrońcy Betisu, który zmarł z powodu choroby w czerwcu tego roku w wieku zaledwie 23 lat.

 

Beticismo nie zapomniało o bezwarunkowym wsparciu dla Mikiego Roqué od Carlesa Puyola. U młodego zawodnika Betisu zdiagnozowano nowotwór w 2011 roku. Piłkarz otrzymał wyrazy wsparcia, które płynęły z całego świata, ale to kapitan FC Barcelony zaangażował się w pomoc najbardziej.

 

Jeden z najbardziej znaczących obrazków miał miejsce podczas celebrowania zwycięstwa w Lidze Mistrzów w 2011 roku. Puyol miał wtedy na sobie koszulkę poświęconą Roqué. Beticismo jest wdzięczne Carlesowi, więc z tej okazji po spotkaniu FC Barcelony z Betisem w poprzednim sezonie (2-2) penya przekazała na ręce Pepa Guardioli podziękowania oraz pamiątkową statuetkę. Przypominamy, że Puyol nie udał się wtedy z drużyną do Sevilli.

 

Na tabliczce można było przeczytać: „Peña Betisweb dla Carlesa Puyola w wyrazie wdzięczności za hojność i wsparcie okazane Mikiemu Roqué. Miasto Betisu”. W tym roku Carles Puyol uda się na Benito Villamarín, a z tej okazji kibice miejscowego Betisu Sewilla szykują dla niego gorące powitanie.

 

Źródło: MundoDeportivo.com / Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB