28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.46min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kolejny rekord czeka na Xaviego

Kolejny rekord czeka na Xaviego

Xavi Hernández w barwach Barcelony tworzy historię już od wielu lat, a dziś ma okazję do zapisania się w kartach historii klubu po raz kolejny. Jeśli dziś zagra od początku, będzie zawodnikiem, który wystąpił w pierwszym składzie najczęściej, prześcigając pod tym względem Migueliego.

Obecnie Xavi i Migueli mają na koncie po 386 meczów w wyjściowej jedenastce, ale to nie pierwszy raz, kiedy Xavi prześciga tego legendarnego zawodnika. Wcześniej miało to miejsce już w poprzednim sezonie, gdy pomocnik z Terrassy zanotował rekord oficjalnych meczów dla FC Barcelony. Migueli zatrzymał się na liczbie 391, podczas gdy Xavi ma już ich na koncie 429. Za nimi następni są Puyol (380), Valdés (345), Rexach (328) i Zubizarreta (301).

To jednak nie jest jedyny rekord jaki tego wieczora może pobić Xavi. Tym razem może pokonać Césara, ale nie pod względem strzeleckim, jak Leo Messi, ale biorąc pod uwagę liczbę meczów rozegranych przeciwko Atlético Madryt. Do tej pory to César mierzył się z czerwono-białymi najczęściej, bo 23-krotnie.

Kolejne rekordy czekają na Xaviego, który od 1998 roku nieprzerwanie gra dla FC Barcelony, jest jej filarem i jednym z najbardziej wiernych i regularnych zawodników. W wieku 32 lat nadal gra na najwyższym poziomie i z wielkim profesjonalizmem, co pozwala mu być jednym z najczęściej używanych zawodników Tito Vilanovy.

Źródło: Marca.com

mainXX:/2012/12/kolejny-rekord-czeka-na-xaviego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.