28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.5min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Leo Messi odnowi kontrakt do 2018 roku

Leo Messi odnowi kontrakt do 2018 roku

Sandro Rosell wraz z ojcem Leo negocjują przedłużenie umowy. Wszystko idzie zgodnie z planem, spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Nowy kontrakt ma obowiązywać Messiego do 2018 roku, wtedy to Argentyńczyk będzie miał 31 lat.

 

Dobre wieści dochodzą do nas z Barcelony. Barça i Leo Messi są w ostatniej fazie porozumienia w sprawie przedłużenia przez niego kontraktu z klubem. Prezydent FC Barcelony i Jorge Messi, ojciec Leo spotkali się, aby uzgodnić ostatnie szczegóły. Obaj mają ze sobą bardzo dobre stosunki, a samo spotkanie odbyło się w przyjaznej i życzliwej atmosferze.

 

Obecna umowa z Dumą Katalonii została podpisana jeszcze wtedy, gdy Leo nie miał na koncie żadnej Złotej Piłki. Teraz wiele wskazuje na to, że Messi w styczniu sięgnie po nią, po raz czwarty z rzędu. Wszyscy w klubie wiedzą, iż Messi nigdzie nie chce odchodzić, bo chce zakończyć karierę w stolicy Katalonii.

 

Nowa umowa ma być poprawiona o kilka szczegółów, których nie ma w obecnej. Wszystko jednak idzie świetnie i nie ma żadnych komplikacji. Nie jest tajemnicą, że na pewno Messi będzie zarabiał więcej, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo La Pulga jest światowym numerem jeden od kilku lat.

 

Ponadto Messi jest wzorem poza boiskiem. To ciągle zwykły chłopak, z którym każdy może porozmawiać. Leo nigdy nie odmawia swoim fanom i jeśli proszą go autograf czy wspólne zdjęcie on od razu się zgadza. Argentyńczyk wspiera również wiele fundacji i pomaga dzieciom.

 

Obecna umowa Leo kończy się 30 czerwca 2016 roku. Odnowienie jej sprawi, że Messi związany będzie z FC Barceloną do 2018 roku. Ma ona obowiązywać od 2013 roku.

 

W 2018 roku Messi będzie miał 31 lat. Jeśli do tego czasu będzie utrzymywał taki poziom jak teraz, będzie najlepszym zawodnikiem w historii Blaugrany. Wszyscy w klubie wraz z Argentyńczykiem chcieliby, aby zakończył on karierę w drużynie z Katalonii.

 

Dyskrecja i szacunek

 

Świat mediów może diametralnie zmienić przebieg negocjacji. Jeśli wszystko wychodzi na jaw, piłkarze żądają zwiększenia swojej pensji, więc sytuacja staje się kłopotliwa. Jednak na szczęście Leo nie należy do takich zawodników, a poza tym klub działa dyskretnie. 

 

„Nie martwi mnie sprawa mojego kontraktu. Nigdy nie miałem z tym problemu, wręcz przeciwnie, zawsze podkreślałem, że chcę zostać w Barcelonie do końca kariery”, powiedział tydzień temu Messi.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2012/12/leo-messi-odnowi-kontrakt-do-2018-roku/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.