Luis Fernández: Chciałbym Złotej Piłki dla Iniesty

Luis Fernández: Chciałbym Złotej Piłki dla Iniesty

Francuski trener uważa, że piłkarz z Fuentealbilli nie jest wystarczająco doceniany i zasługuje na nagrodę za całokształt kariery w Barçy i reprezentacji.

 

Luis Fernández udzielił wywiadu Esports COPE, gdzie wyraził swoją opinię na temat zwycięzcy Złotej Piłki, chciał „aby otrzymał ją Andrés Iniesta. Nie mówi się o nim tak dużo jak o Messim, ale Iniesta zasługuje na to za swoją karierę w Barçy i reprezentacji oraz swoje umiejętności”.

 

Mówił również o swoim rodaku Abidalu i wie, że „chciałby zakończyć karierę w Barçy, za wszystko co dla niego zrobiła, czuje że wiele zawdzięcza klubowi”.

 

Dodał, że: „nie sądzę by Abidal chciał zakończyć umowę. Chce wrócić do gry w Barçy tak szybko, jak jest to możliwe, ponieważ tutaj go kochają, wspierają i podziwiają”.

 

Francuski trener powiedział, że: „Messi jest niezwykły. Ma talent, jakość i pewność siebie. Müller był mały jak Messi. Był graczem z siłą, wytrzymałością, był graczem pola karnego, ale nie miał takiej łatwości strzelania goli jak Messi. Müller był trochę jak Falcao”.

 

I według niego: „Messi może jeszcze się zaznaczyć, zrobić jeszcze więcej w historii i wygrać jeszcze więcej. Ma wszystko, aby tego dokonać”.

 

Były trener Athletic wypowiedział się również o innym swoim byłym klubie, Espanyolu, że gdyby do niego zadzwoniono „prawdopodobnie przyszedłbym trenować. Chętnie wróciłbym do ligi hiszpańskiej”.

 

Luis Fernández nie zapomina o byłym trenerze Espanyolu, bo „Mauricio Pochettino wykonał wielką pracę jako trener w ciągu tych czterech lat w Espanyolu. Przy trudnościach ekonomicznych klubu, poradził sobie bardzo dobrze”.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB