Nawrót nowotworu Tito Vilanovy [AKTUALIZACJA]

Nawrót nowotworu Tito Vilanovy [AKTUALIZACJA]

Złe wiadomości dopływają z Barcelony. Dziś dowiedzieliśmy się, że Tito Vilanova znów ma problemy ze zdrowiem, chodzi o nowotwór, z którym zmagał się przed rokiem. Jeszcze dzisiaj FC Barcelona ma podać więcej informacji, ale zawieszone zostały wszelkie zajęcia zaplanowane na dzień dzisiejszy.

Nieco ponad rok od 22 listopada 2011 roku, wtedy w szpitalu Vall d”Hebron Tito Vilanova przeszedł operację nowotworu ślinianki przyusznej. Dziś, 19 grudnia 2012 roku, wiemy, że trener ma ponowne kłopoty ze zdrowiem.

Wtedy wiadomość ta dotarła od nas przy okazji meczu wyjazdowego z Milanem w Lidze Mistrzów. Teraz dowiadujemy się o nawrocie choroby dzień po przedłużeniu kontraktów Xaviego, Puyola i Messiego oraz po tym jak Abidal, również ofiara walki z nowotworem, otrzymał od lekarzy pozwolenie na grę.

Po tym jak Tito pokonał już chorobę, tak się wydawało, doktor Ricard Pruna określił jego stan na „fantastyczny”. „Jeśli mamy używać zwrotów potocznych, to jest wyleczony. Jeśli mamy mówić o tym w sposób naukowy, to powiedzielibyśmy, że jest wolny od choroby, ale ja mówię to samo. On jest taki jak każdy z nas, żyje intensywnie i robi to co chce, w tym wypadku trenuje Barçę”, powiedział Pruna.

Wszelkie aktualizacje będziemy zamieszczać w tym artykule.

 

AKTUALIZACJA1 – 12:52: Cuatro podaje, że FC Barcelona już zna osobę na zastępstwo Tito Vilanovy podczas jego nieobecności. Trwają rozmowy, klub czeka na zgodę owego zastępcy.

 

AKTUALIZACJA – 12:55: FC Barcelona nie planuje ogłoszenia informacji o nawrocie choroby Tito Vilanovy, póki ten nie porozmawia najpierw z piłkarzami.

 

AKTUALIZACJA – 12:57: MundoDeportivo.com: W ostatnim czasie przeprowadzono kilka badań Tito Vilanowie, podczas których wykryto nowy nowotwór.

 

AKTUALIZACJA – 13:02: Ara.cat: Trwa operacja Tito Vilanovy w szpitalu Vall d”Hebron. Na najbliższy czas obowiązki trenera przejmie Jordi Roura. To on poprowadzi drużynę w meczu z Realem Valladolid. – informacja zdementowana

 

AKTUALIZACJA – 13:21: Sport.es: Tito Vilanova nie jest obecnie operowany.

 

AKTUALIZACJA – 13:25: MundoDeportivo.com: Piłkarze mają zaplanowany trening na godzinę 18:00. Przed nim klub przekaże im wiadomość o chorobie Tito – nie wiadomo, czy będzie to informacja od samego trenera. Nowotwór złośliwy został wykryty wczoraj podczas badań w Szpitalu Vall d”Hebrón w Barcelonie.

 

AKTUALIZACJA – 13:34: Sport.es: Tito Vilanova udawał się na badania kontrolne co 15 dni do szpitala Vall d”Hebrón w Barcelonie. Do tej pory w tym roku nie pojawiły się żadne oznaki nawrotu choroby. Wszystko zmieniło się podczas ostatniej wizyty. Według źródeł konsultowanych przez gazetę, Tito sam pojawił się wczoraj u lekarza, aby przekazać mu swoje spostrzeżenia. Wizyta trwała dłużej niż zwykle. Sport donosi również, że nie miała miejsca żadna operacja, a trener sam wsiadł do samochodu i wrócił do domu.

 

AKTUALIZACJA – 13:40: Esport3: Pep Guardiola i Luis Enrique – to główna dwójka kandydatów do zastąpienia Tito Vilanovy.

 

AKTUALIZACJA – 13:55: Esport3 podaje więcej informacji na temat ewentualnego zastępstwa Tito Vilanovy. Według tego źródła, klub już skontaktował się z byłym trenerem, Pepem Guardiolą, aby ten przejął zespół w tym trudnym czasie. Jeśli nie będzie to możliwe, drugą opcją jest również były trener i piłkarz FC Barcelony, Luis Enrique.

 

AKTUALIZACJA – 13:59: Sport.es: Tito Vilanova ma przejść operację w czwartek.

 

AKTUALIZACJA – 14:11: MundoDeportivo.com: Źródła FC Barcelony zaprzeczyły pogłoskom, które wskazują na powrót Pepa Guardioli czy pojawienie się Luisa Enrique.

 

AKTUALIZACJA – 14:12: Sport.es: Wieści o chorobie dotarły już do Pepa Guaridoli. Jego agent Josep Maria Orobitg oraz brat Pere lecą do Nowego Jorku, aby wyjaśnić mu wszystko.

 

AKTUALIZACJA – 14:16: Sport.es: Ramón Canal i Daniel Medina, dwaj klubowi lekarze, byli już w szpitalu, aby zaznajomić się ze sytuacją.

 

AKTUALIZACJA – 14:24: Trening pierwszej drużyny miał być dziś otwarty dla dziennikarzy przez pierwsze 15 minut, ale postanowiono, że będzie zamknięty.

 

AKTUALIZACJA – 14:35: Sport.es: Lekarze są optymistyczni w sprawie Vilanovy. Według źródeł konsultowanych przez Sport, u trenera podczas rutynowej kontroli wykryto mały guz (2 centymetry) w miejscu, w którym usuniętego poprzedniego. Operacja miałaby odbyć się w czwartek. Dobrą wiadomością jest to, że jest to działanie o wiele mniej poważne, niż ostatnio. Jeżeli wszystko pójdzie z planem – Tito wróci na święta Bożego Narodzenia do domu, a do treningów ze swoimi piłkarzami dołącz w ciągu miesiąca.

 

AKTUALIZACJA – 14:43: Sport.es: FC Barcelona czeka na rozmowę z trenerem, ale całkowicie zaprzecza negocjacjom z innymi osobami.

 

AKTUALIZACJA – 15:45: Sport.es: Trening FC Barcelony zaplanowano na 18:00, ale Leo Messi i Carles Puyol są już w Ciutat Esportiva Joan Gamper – dwie godziny i piętnaście minut przed rozpoczęciem.

 

AKTUALIZACJA – 17:24: Sport.es: Piłkarze już od jakiegoś czasu zjeżdżają się do Ciutat Esportiva Joan Gamper. Wkrótce zostaną poinformowani o stanie zdrowia swojego trenera. Początek treningu o 18:00. Oficjalnego komunikatu możemy spodziewać się zaraz po sesji treningowej.

 

AKTUALIZACJA – 17:28: Sport.es:  Syn Tito Vilanovy, Adria z Cadete FC Barcelony, opublikował wiadomość na swoim Twitterze: „Dziękuję wszystkim za wsparcie, jesteście wielcy! Wszystko jest dobrze. Pozdrawiam!”.

 

AKTUALIZACJA – 17:35: Sport.es: Prezydent FC Barcelony, Sandro Rosell, pojawił się w Ciutat Esportiva Joan Gamper.

 

AKTUALIZACJA – 17:36: Wiceprezydent klubu Josep Maria Bartomeu oraz dyrektor sportowy Anodni Zubizarreta są również obecni w Ciutat Esportiva. Piłkarze przebrali się już w stroje treningowe i powoli wychodzą na murawę.

 

AKTUALIZACJA – 18:00: Tito Vilanova nie poprowadzi dziś treningu, zastąpi go Jordi Roura.

 

AKTULAIZACJA – 18:10: Tito Vilanova sam przekazuje wiadomości o swoim zdrowiu piłkarzom zgromadzonym w Ciutat Esportiva Joan Gamper.

Źródło: Sport.es 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB