Niezwykła skuteczność Sandro Ramíreza

Niezwykła skuteczność Sandro Ramíreza

Jego idolem jest David Villa, ale w tym sezonie trafił już więcej bramek niż „El Guaje”.

 

W miniony czwartek młodzieżowa drużyna FC Barcelony (Juvenil A) gładko pokonała 4-0 zespół Girony. Dwie bramki w meczu zdobył środkowy napastnik Barcelony, Sandro Ramírez. Nic niezwykłego. Strzelanie bramek to zadanie napastnika, ale w przypadku Sandro były to bardzo szczególne okoliczności. Łącznie z tymi dwoma, zdobył już 12 bramek w rozgrywkach ligowych, co ciekawsze, zdobył te gole w zaledwie sześciu meczach.

 

Za każdym razem kiedy trafia do bramki, robi to dwa razy. Nie jest w stanie strzelić tylko jednego gola w meczu i nie ma wątpliwości, że w końcu uda mu się zdobyć także hat-tricka. Damm, Menorca, Sant Andreu, Manlleu, Stadium Casablanca i Girona to sześć zespołów, którym trafił po dwie bramki. Mallorca, w niedzielę, będzie następnym przeciwnikiem, któremu spróbuje zaaplikować dwa trafienia.

 

W sąsiedztwie Atlantyku

 

Kiedy miał 4 lata, na święto Trzech Króli Sandro Ramírez otrzymał piłkę. „Nie mogłem się doczekać, żeby wyjść i zacząć ćwiczyć strzały”, mówił. W rodzinie tylko jedna osoba grała w piłkę, Juani Castillo, który grał w latach 70-tych w pierwszym zespole Las Palmas w Primera División.

 

Dopiero rok później, w wieku pięciu lat, rozpoczął występy w szeregach Barrio Atlántico, drużyny Las Palmas de Gran Canaria. Dwa lata później wstąpił do Unii Deportiva Las Palmas.

 

Tam jeden ze skautów Barcelony, Jordi Gris, zauważył go. W 2009 roku po występie dla reprezentacji Wysp Kanaryjskich przeciwko zespołowi Katalonii w Mistrzostwach Hiszpanii zespołów regionalnych, przeniósł się do Barcelony. Albert Benaiges i Carlos Bueno nie mieli żadnych wątpliwości. „Podpisaliśmy kontrakt i rozpoczął grę w drużynie juniorów”. Rozgrywał mecze w młodzieżowych drużynach zarówno w Barçy jak i reprezentacji Hiszpanii, obecnie występuje w reprezentacji U-19.

 

Sandro lubi obserwować grę innych napastników, a w szczególności Davida Villi. Jest on jego idolem. W tym roku, kiedy Villa odniósł kontuzję i odzyskiwał sprawność w Ciutat Esportiva, Kanaryjczyk miał okazję spotkać się z nim osobiście i porozmawiać.

 

Tak jak Villa, Sandro mierzy w najwyższe cele. Na obecny moment, jeśli wszystko pójdzie dobrze, chce osiągnąć jak największe sukcesy piłkarskie.

 

Ciekawy zbieg okoliczności z Polem Calvet

 

W trzech z sześciu meczów, w których zdobył dwie bramki, Sandro Ramirez wystąpił w zespole Jordiego Vinyalsa i wszystkie trzy mecze łączy ciekawy zbieg okoliczności, przeciwko Sant Andreu, Stadium Casablanca i Gironie, gdzie Sandro zdobył dwie pierwsze bramki dla Barçy, trzecią bramkę zawsze zdobywał Pol Calvet, mimo, że pomocnik jest dopiero trzecim najlepszym strzelcem drużyny za Sandro i Ebwelle.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB