Pogrom w Turcji na korzyść gości

Pogrom w Turcji na korzyść gości

W dniu wczorajszym FC Barcelona Regal rozgromiła Beşiktaş Stambuł (78:48) w meczu wyjazdowym i wciąż Katalończycy są niepokonani w rozgrywkach Euroligi.


Bardzo pewne zwycięstwo Blaugrany w hali Abdi İpekçi i tym samym Duma Katalonii ma już 8 zwycięstw w Eurolidze. Spora przewaga Barcelony została osiągnięta w drugiej kwarcie za sprawą zdobycia trzynastu punktów z rzędu, a rywale nie odpowiedzieli żadnym trafieniem. Pierwszy mecz w pierwszej drużynie u Xaviego Pascuala zaliczył siedemnastolatek – Mario Hezonja.

 

Barcelona grała wczoraj bez Navarro i Mickeala, ale mimo to turecka drużyna nie potrafiła stawić czoła gościom. Najlepszym zawodnikiem wśród Katalończyków był Joe Ingles, który zdobył 13 punktów w pierwszej kwarcie spośród swoich wszystkich osiemnastu. Niezbyt dobrze weszli w spotkanie gracze podkoszowi Barcelony, gdyż Tomić spudłował kilka rzutów, a Jawai szybko złapał dwa przewinienia. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 18:14.

 

Początek drugiej odsłony był znakomity dla zawodników ze stolicy Katalonii, gdyż zdobyli 13 punktów z rzędu i „odjechali” rywalom na 31:14. Gospodarze bardzo chcieli trafiać z dystansu, ale to nie był ich dzień w tym elemencie i bez przerwy pudłowali. Jasikevičius spokojnie rozgrywał przy tak wysokim prowadzeniu Barcelony, a Xavi Pascual mógł posłać na parkiet gwiazdę Barçy Regal B – Mario Hezonję.

 

Druga połowa nie była tak emocjonująca, jak pierwsza. Katalończycy systematycznie powiększali przewagę na rywalami. Jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty goście prowadzili dwudziestoma punktami. Przez ostatnie dziesięć minut Blaugrana jeszcze powiększyła swoją przewagę i w konsekwencji kibice zgromadzeni w hali Abdi İpekçi byli świadkami prawdziwego pogromu.

 

Besiktas JK Istanbul (14 +10 +14 +10): Akin (9), Guler, Christopher (7), Markota (4), Vidmar (18); Falk, Cetin (3), Jerrells (5), Dasic, Hersek (2).

Barça Regal (18 +21 +23 +16): Huertas (7), Ingles (22), Rabaseda, Wallace, Lorbek (2); Sada (6), Jasikevičius (8), Todorović (4), Abrines (5), Jawai (6), Tomić (9), Hezonja (5).

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB