17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.13min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pomeczowa konferencja Tito Vilanovy

Pomeczowa konferencja Tito Vilanovy

Trener FC Barcelony pochwalił swoich zawodników za dobry wynik, ale równocześnie zauważył, że awans jest sprawą otwartą: „Córdoba może strzelić dwie bramki na Camp Nou”. „Zawodnicy wiedzieli, że muszą pracować przynajmniej tak ciężko jak zawodnicy Córdoby”, powiedział trener.


„Byłem pewny, że będzie to ciężki mecz. Córdoba pokazała to w pierwszej połowie”, powiedział Tito Vilanova po meczu. Trener Blaugrany uważa, że sprawa awansu jest ciągle w zasięgu obydwóch drużyn: „Wynik 0-2 jest dobrym rezultatem, ale wciąż pozostaje drugie 90 minut, a oni są w stanie zdobyć dwie bramki na Camp Nou”.

Trener FC Barcelony podkreślił trud jaki jego zawodnicy włożyli w mecz przeciwko andaluzyjskiej drużynie: „Wiedzieli, że muszą pracować przynajmniej tak ciężko jak zawodnicy Córdoby i tak też uczynili. To był świetny mecz, ponieważ obie strony chciały atakować i atmosfera była fantastyczna”.

Pochwała dla Villi, Thiago i Messiego


Katalończyk pochwalił też indywidualnie niektórych zawodników. Pierwszy był David Villa. „Jestem bardzo zadowolony pracą, którą wykonał. Zaliczył asystę przy pierwszej bramce Messiego i stworzył wiele okazji na zdobycie bramki. Rozegrał spotkanie w dobrym tempie i przypomina zawodnika jakim był przed kontuzją. Zmieniłem go ponieważ wierzyłem, że szybkość Tello pozwoli nam zdobyć trzecią bramkę”, powiedział trener.

Na temat Thiago: „Zagrał spotkanie na wysokim poziomie. Jest zawodnikiem, który w ostatnich latach poczynił bardzo duży progres i za każdym razem kiedy gra staje się bardziej kompletnym pomocnikiem”. Na koniec trener powiedział o Messim: „Wierzę, że jest szczęśliwy po tym jak odniósł kontuzję w meczu z Benfiką i teraz jest bardzo zmotywowany”.

Niezadowolenie z piłki w Copa del Rey


Vilanova narzekał jedynie na piłkę, która jest używana w tej edycji Copa del Rey: „Piłki używane w La Liga i Lidze Mistrzów są dobre, ale ta którą gramy w Pucharze nie jest dobra. Wygląda jak piłka do plażówki”.

Źródło: FCBarcelona.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/12/pomeczowa-konferencja-tito-vilanovy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.