Ramalho: Chcę zobaczyć Messiego i Neymara razem w Barcelonie

Ramalho: Chcę zobaczyć Messiego i Neymara razem w Barcelonie

Trener Santosu, Muricy Ramalho, uważa, że naturalnym miejscem dla Neymara będzie w przyszłości FC Barcelona, ponieważ mają podobny styl do „Świętych”. Natomiast Real Madryt to „inna gra w piłkę nożną”.


W rozmowie z La Xarxa, Ramalho nie krył chęci „wspólnej gry” Messiego i Neymara. „Dwóch najlepszych piłkarzy na świecie” mogłoby grać razem. „Neymar jest obecnie czwartym lub piątym wśród najlepszych, ale po Mistrzostwah Świata w 2014 będzie na bardzo dobrym poziomie. Zobaczyć Neymara i Messiego razem w Barcelona będzie najmilszą rzeczą w futbolu”, dodał.

 

Ramalho uważa, że sposób gry prezentowany przez Barçę jest bardzo podobny do tego, który perferuje Santos: „Barcelona jest bardzo podobna do nas, ponieważ lubi grać w piłkę nożną, mieć ją cały czas przy sobie. Myślę, że dla Neymara najlepszą drużyną jest Barcelona. Dziś Barcelona jest dla niego najlepsza, ponieważ piłka nożna grana w Madrycie należy do innych”.

 

W każdym przypadku, trener Santosu uważa, że Neymar powinien pozostać w Brazylii do Mundialu, a potem dopiero przenieść się do Europy: „Ścieżka Neymara po Pucharze Świata zmierza do Europy. Neymar powinien starannie wybrać klub dla siebie. On jest najlepszy dla Barcelony”.

 

Ramalho stwierdził, że w Europie Messi jest najlepszy, ale żeby być taki jak Maradona, Cruyff i Pelé musi wygrać Mundial: „Jemu brakuje tylko Mistrzostwa Świata, a wtedy będzie na takim poziomie co Maradona czy Pelé„.

 

Nie ulega wątpliwości jednak, że Leo zasłużył na Złotą Piłkę: „Messiemu nikt nie dorównuje. Iniesta jest jednym z najlepszych na świecie, ale myślę, że Złota Piłka łatwo trafi do Messiego, który łamie wszelkie rekordy i jest piłkarzem, który nadal będzie dokonywać rzeczy niezapomnianych”.

 

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB