26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.23godz.35min.
14.00 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Scolari nie skopiuje stylu gry Barcelony

Scolari nie skopiuje stylu gry Barcelony

Nowy trener reprezentacji Brazylii, Luiz Felipe Scolari, powiedział ostatnio, że jedynym sposobem na granie w stylu Barcelony jest posiadanie w swoich szeregach Iniesty i Messiego.


Brazylijczyk mówił, że nie zamierza kopiować stylu Dumy Katalonii, gdyż musiałby mieć w swoim składzie Iniestę i Messiego – dwóch finalistów w wyścigu o Złotą Piłkę. „W Brazylii nie mamy piłkarzy o charakterystyce tych dwóch zawodników, więc nie będziemy grać jak Barcelona. Musimy zbudować drużynę w oparciu o zawodników jakich mam i ich umiejętności. To będę się starać uczynić”, powiedział Scolari.

 

Na konferencji prasowej w São Paulo znany trener przyznał, że Puchar Konfederacji 2013 będzie znakomitą okazją, aby wyszukać nowych zawodników, którzy będą mogli z powodzeniem wystąpić rok później na Mundialu w Brazylii, a także do zbudowania zespołu. „Będziemy gospodarzami tego turnieju, więc nie występujemy w kwalifikacjach. Na Pucharze Konfederacji prawdopodobnie będę miał gotowy skład w 90 procentach albo nawet stu i tymi zawodnikami powalczę w Mistrzostwach Świata”, dodał.

 

Scolari potwierdził również, że szczyt formy postara się przygotować na Mundial, a wygranie Pucharu Konfederacji nie jest priorytetem. „Ten turniej będzie dobry, aby poznać mentalność i osobowość zawodników. Muszę wiedzieć jak reagują na założenia taktyczne i jak się układa współpraca. To jest dużo ważniejsze niż końcowy wynik na Pucharze Konfederacji”.

 

Brazylijczyk dzień po tym, jak został oficjalnie zaprezentowany jako trener Canarinhos stwierdził, że być może dokona kilku zmian personalnych i nie będzie się trzymał składu, który funkcjonował u Mano Menezesa, byłego trenera Brazylii. „Wielu naszych zawodników nie ma doświadczenia, jeśli chodzi o grę na wielkich turniejach, ale to ze względu na ich młody wiek. Prawdopodobnie powołam kilku bardziej doświadczonych piłkarzy, aby zachować równowagę w zespole”, zakończył Scolari.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/12/scolari-nie-skopiuje-stylu-gry-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.