29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.14min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Silva: Mam nadzieję, że kiedyś City dorówna Barçy

Silva: Mam nadzieję, że kiedyś City dorówna Barçy

Hiszpański pomocnik Manchesteru City, David Silva, wierzy, że przyjście Soriano i Begiristaina do angielskiego klubu sprawi, iż The Citizens będą porównywani do FC Barcelony.

 

„Mam nadzieję, że Ferran Soriano i Txiki Begiristain pomogą City stworzyć drużynę porównywalną do katalońskiego giganta”, powiedział Silva.

 

W obszernym wywiadzie dla The Guardian, Hiszpan wyznał, iż chciałby, żeby za jakiś czas City dorównało poziomem do Barçy. Wierzy, że przyjście do jego klubu, byłych członków zarządu FC Barcelony odmieni losy Mistrza Anglii: „Oni byli przecież w Barcelonie w czasach, gdy zdobywała ona wszystkie puchary na arenie krajowej i międzynarodowej. To fantastyczne, że w zaledwie kilka lat pomogli oni stworzyć drużynę, która będzie panowała przez jeszcze kilka następnych. Chciałbym, żeby City podążało właśnie śladem Dumy Katalonii”, mówił Silva.

 

Pomocnik klubu z Manchesteru sądzi, że ich doświadczenie jest niezbędne, tym bardziej teraz, gdy The Citizens nie są w najwyższej formie: „Wierzę, że Ci dwaj panowie wyniosą nas na piłkarski piedestał. Ich doświadczenie bardzo nam się przyda. City to drużyna z tradycjami, która posiada wielu znakomitych zawodników. Sądzę, że już niedługo będziemy w stanie wywalczyć wszystkie puchary. Fakt, że odpadliśmy z europejskich pucharów trochę nas boli, ale żyjemy ze świadomością, iż ciągle jesteśmy Mistrzami Anglii i to jest teraz nasz cel, czyli obrona krajowego pucharu”, kontynuował Hiszpan.

 

W gwoli ścisłości. Manchester City po raz kolejny zawiódł w Lidze Mistrzów. Zespół Roberto Manciniego odpadł już w fazie grupowej, zajmując czwarte, ostatnie miejsce. Wyprzedził ich nawet Ajax Amsterdam, który w rundzie wiosennej będzie grał w Lidze Europejskiej. Taki obrót sprawy sprawił, że przyszłość City stała się bardzo niejasna. Pokazało to też, iż czas na zmiany.

 

Jednak David Silva broni swój klub i jeśli chodzi o przyszłość, jest optymistą: „Gdy przychodziłem do City, walczyli oni o czwarte miejsce w lidze. Jednak z biegiem czasu walczyliśmy o największe puchary i dzięki determinacji oraz chęci dążenia do celu wywalczyliśmy Mistrzostwo Anglii, puchar kraju czy FA Cup. Naszym celem jest wygranie Ligi Mistrzów. To jest to, co będzie naszym priorytetem. Mamy świetny zespół i wierzę, że uda nam się wygrać Puchar Europy”, zakończył Silva.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/12/silva-mam-nadzieje-ze-kiedys-city-dorowna-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.