16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.56min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Simeone: Myliłem się, że La Liga jest nudna

Simeone: Myliłem się, że La Liga jest nudna

Diego „Cholo” Simeone, trener Atlético Madryt, sprostował swoje ostatnie wypowiedzi po spotkaniu z FC Barceloną, kiedy to uznał, że La Liga jest bardzo nudna z powodu dominacji katalońskiego zespołu. Wydawał się on wówczas kwestionować styl drużyny Tito Vilanovy.


W wypowiedzi dla argentyńskiej gazety Cancha llena, Simeone wyjaśnił swoje opinie: „Pospieszyłem się z tym, że liga jest nudna, byłem w błędzie. Najdokładniejsza definicja byłaby nierówna. Od 2004 roku, kiedy to Valencia zdobyła mistrza, tytułu rozdzielają między sobą FC Barcelona i Real Madryt. To jest niepodważalny fakt. Wygrywa ktoś, a inni są daleko w tyle i to jest nudne”.

 

Simeone wyjaśnił, że walka o trzecie miejsce jest bardzo trudna: „Chciałem się odnieść do ligi, która odbiera iluzje fanom, aby zobaczyć, jak ich drużyna świętuje mistrza. Ogromne budżety FC Barcelony i Realu Madryt stanowią radykalną różnicę”.

 

„Bogate wykończenie kadry nakłada różnice, które są nieuniknione. Jednak znów się pomyliłem. Zamiast powiedzieć nudna powinienem użyć słowa nierówna”, nawiązał po raz kolejny do swoich słów z konferencji prasowej po spotkaniu na Camp Nou.

 

Diego Simeone również wypowiedział się na temat stylu gry FC Barcelony: „Mówiąc o posiadaniu piłki, zawsze budzi się iluzję, fantazję, ale to nie jest rzeczywistość. Posiadanie zawsze uwodzi i porywa, nawet jeśli to jest drużyna Hiszpanii czy Barcelony”.

 

Dla argentyńskiego trenera „Generalnie posiadanie jest bardziej niebezpieczne niż dobre. Kiedy masz hierarchię zawodników Barcelony czy Hiszpanii, która jest prawie taka sama z wyjątkiem Messiego, oczywistym jest, że jesteś najlepszy na świecie„.

 

To właśnie miałem na myśli. I to, co mówię i co myślę, nie otwiera żadnych kontrowersji lub różnicowania kogokolwiek”, dodał trener madryckiego zespołu. Nie chciał się on jednak wypowiadać na temat „papierowych” różnic między Tito Vilanovą a Pepem Guardiolą.

 

„Nie mógłbym prowadzić Realu Madryt. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być trenerem Atlético Madryt. Jest to kadra, która pokazała mi zaangażowanie, talent i styl. Jestem z nich bardzo dumny”, zapewniał na samym końcu Simeone.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/12/simeone-mylilem-sie-ze-la-liga-jest-nudna/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.