18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.2godz.48min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tabárez: Barcelona jest najlepsza

Tabárez: Barcelona jest najlepsza

Selekcjoner reprezentacji Urugwaju, Oscar Washington Tabárez, powiedział, że FC Barcelona prezentuje najlepszą piłkę nożną jaką kiedykolwiek widział. Dodał także, że nie jest dobrze naśladować styl katalońskiego zespołu, ponieważ warto mieć swój własny.

 

Nawiązując do panujących trendów w nowoczesnej grze, od czego one zależą?


Piłka nożna staje się coraz bardziej globalnym sportem, jest tak przez cały czas. Z tego powodu innymi wpływami okazują się być powiązane czynniki organizacyjne. Mogą to być przyczyny ekonomiczne, młodzieżowe systemy szkoleniowe lub długotrwałe projekty, których korzenie sięgają wielu lat. Barcelona to jasny przykład. Wszyscy jesteśmy urzeczeni tym, jak piłka nożna jest dla nich wyrazista, to co prezentują jest najlepsze, jakie kiedykolwiek widziałem. Ale to nie stało się w ciągu dwóch lub trzech lat, prawda? Gra w piłkę nożną, jak w Barcelonie, nie jest taka prosta jak oglądanie garnituru, który podoba ci się w oknie wystawowym, a potem wejście do środka i kupienie go. Piłka nożna taka nie jest. W piłce nożnej trzeba znaleźć odpowiedni materiał, dodatki i odpowiedniego krawca, potem masz garnitur i nadal nie może wyglądać on tak samo [jak w oknie wystawowym sklepu]. Ten proces zajmuje dużo czasu, potrzeba do tego wiedzy i przygotowania. Nie wiem, co Scolari ma zamiar zrobić, ale myślę, że będzie on próbować, a jego drużyna będzie grała w taki sposób, który pozostaje wierny historycznym korzeniom brazylijskiego futbolu.

 

Czy uważasz, że jest możliwe, aby reprezentacja grała w ten sam sposób co Barça?


Każdy trener ma swój własny styl i każda federacja własną strategię, a wszystko wywodzi się z ich własnych poglądów na temat gry. Myślę nawet, że to dobrze, że nie wszyscy próbują skopiować Barcelonę, ponieważ, jeśli da się to zrobić, to byłaby to nudna piłka. Fakt, istnieją różne sposoby gry i różne szkoły myślenia, a to jest dobra rzecz. Można wykorzystać wielkie turnieje międzynarodowe, aby zmierzyć się ze sobą pod względem sportowym i zobaczyć, co się dzieje. Tu nie chodzi o ustalenia, kto jest najlepszy na świecie i najlepszy w historii, bo to jest bardziej obsesja mediów niż prawdziwe życie. Chodzi o to, aby mieć wielkie fiesty piłkarskie raz na jakiś czas, na przykład Puchar Konfederacji czy Pucharu Świata.

 

Źródło: FIFA.com

mainXX:/2012/12/tabarez-barcelona-jest-najlepsza/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.