Tytuł mistrza jesieni to dobry prognostyk

Tytuł mistrza jesieni to dobry prognostyk

FC Barcelona po raz dwudziesty pierwszy zostaje mistrzem jesieni. Ten honorowy tytuł często prowadził do szczęśliwego finału sezonu – w ciągu ostatnich lat kiedy Barça była na czele tabeli w połowie sezonu, prawie zawsze kończyła jako mistrz.

W XXI wieku FC Barcelona sześciokrotnie zostawała mistrzem jesieni, co pięciokrotnie przekładało się na ostateczne zdobycie tytułu mistrzowskiego. Jedynie w sezonie 2006/07 zespół Franka Rijkaarda dał się doścignąć Realowi Madryt i przegrał mistrzostwo. Walka toczyła się aż do ostatniej kolejki.

Tito Vilanova jest w takiej samej sytuacji co jego poprzednik, Pep Guardiola, przez trzy pierwsze sezony i José Mourinho w ostatnim sezonie. Jego zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek, a w każdym ze wspomnianych przypadków, drużyny kończyły sezon w glorii mistrza. Oprócz Barcelony i Madrytu w obecnym stuleciu udało się to również innym zespołom: Valencii Rafy Beníteza w sezonie 2003/04 i Realowi Sociedad Raynalda Denoueixa w sezonie 2002/03.

FC Barcelona w całej historii dwudziestokrotnie została mistrzem jesieni Primera División i następnie wygrywała rozgrywki w dwunastu takich przypadkach. Trzykrotnie Real Madryt, dwukrotnie Atlético oraz Sevilla, Valencia i Sociedad krzyżowały plany Barcelonie i wygarniały jej mistrzostwo sprzed nosa. Barcelona natomiast wygrywała ligę czterokrotnie przed Realem Madryt, dwukrotnie przed Athltic, Valencią i Espanyolem oraz jeden raz przed Deportivo.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB