31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.26min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Van Nistelrooy wybiera czterech z Barçy do „jedenastki” 2012

Van Nistelrooy wybiera czterech z Barçy do „jedenastki” 2012

Były holenderski napastnik, Ruud van Nistelrooy, wypowiedział się na temat kilku piłkarzy FC Barcelony. Zawodnik między innymi PSV, Manchesteru United, Realu Madryt, HSV czy Málagi zdradził kogo wybrał do najlepszej jedenastki roku 2012.


Ruud van Nistelrooy wybrał Jordiego Albę, Xaviego, Iniestę i Messiego do najlepszej jedenastki roku 2012, w ramach inicjatywy organizowanej przez UEFA. Zagłosował także na trzech piłkarzy Realu Madryt: Casillasa, Ramosa i Cristiano Ronaldo. W grupie znaleźli się także: Falcao, Lahm, Thiago Silva oraz Marco Reus.

 

Postępy Alby


Van Nistelrooy zauważył „spektakularne postępy” u Jordiego Alby, kiedy ten zamienił Valencię na „grę w drużynie narodowej oraz Barçy”. „Wydaje się jakby grał na tym samym poziomie przez całe życie”, stwierdził Holender i dodał: „jest świetny w ataku, ale i obowiązki defensywne wykonuje bardzo dobrze”.

 

Xavi przykładem

 

„Jest to spektakularny piłkarz”, takimi słowami skomentował on Xaviego. „Każdy zespół na świecie chciałby mieć takiego piłkarza. Za to jak zachowuje się na boisku, ale także poza nim”, kontynuował były napastnik. „Van The Man” podkreślił, że „jest on przykładem dla wszystkich”.

 

Ukłony w stronę Iniesty


Kolejnym piłkarzem FC Barcelony, który otrzymał słowa pochwały od Ruuda van Nistelrooya, był Andrés Iniesta. „Ze względu na jego sposób gry jedynym co możesz zrobić, to chylić czoła”, powiedzał holenderki piłkarz na temat pomocnika z Fuentealbilli.

 

Messi najlepszym w historii


Po analizie dwóch napastników wybranych do jedenastki roku 2012, Cristiano Ronaldo i Radamela Falcao, van Nistelrooy zostawił sobie na koniec omówienie Leo Messiego. „Ostatni pojawił się na liście, ale powinien być w pierwszej kolejności. Nie ma słów, aby opisać to, co on wyczynia”, stwierdził.

 

Wyjaśnił, że Leo Messi „jest na innym poziomie”. „On gra swoje spotkania, strzela bramkę albo dwie i robi to, co wydaje się dla niego takie banalne i łatwe”, kontynuował. Były napastnik Realu Madryt zabrał również głos w debacie na temat najlepszego piłkarza w historii: „To co robi rok po roku sprawia, że jest najlepszym w historii”.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/12/van-nistelrooy-wybiera-czterech-z-barcy-do-jedenastki-2012/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.