04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.7min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

W klasyfikacji Złotego Buta także zaliczono dwie bramki Messiego

W klasyfikacji Złotego Buta także zaliczono dwie bramki Messiego

Leo Messi to obecny pichichi La Liga, a przed meczem z Bilbao miał na koncie 19 bramek, zostawiając swoich rywali daleko w tyle. W meczu z Baskami zdobył kolejne dwa gole, co potwierdza także klasyfikacja Złotego Buta.

W klasyfikacji Złotego Buta wyróżnia się zawodnika, który zdobył najwięcej goli w ligach europejskich, a jej organizatorzy także nie mieli żadnych wątpliwości, co do pierwszego gola Messiego w meczu z Athletic Bilbao. Przerzucając piłkę nad Iraizozem Messi uderzył bardzo celnie, ale zanim piłka jeszcze wpadła do siatki, została potrącona nogą przez Amorebietę.

Arbiter spotkania, Mateu Lahoz, zadecydował o przyznaniu bramki Messiemu, a to samo możemy znaleźć w klasyfikacji Złotego Buta. Messi ma w niej 21 trafień, które dają mu 42 punkty. W klasyfikacji Argentyńczyk ma komfortowe prowadzenie, bo Rimkevicius zdobył 35 goli w lidze litewskiej, jednak są one mniej punktowane niż te, które zdobywane są w trudniejszych ligach – takich jak hiszpańska. Dlatego też Litwin ma na koncie o siedem punktów mniej.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/12/w-klasyfikacji-zlotego-buta-takze-zaliczono-dwie-bramki-messiego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.