09.10.2022, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.11min.
1 X 2 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Walka która rozpoczęła się 22 listopada 2011

Walka która rozpoczęła się 22 listopada 2011

Tito Vilanova rozpoczął swoją walkę z chorobą w ten sam dzień, kiedy zespół podróżował do Mediolanu.

 

Walka Tito Vilanovy z rakiem rozpoczęła się ponad rok temu.

 

Jeśli chodzi o opinię publiczną, wszystko zaczęło się 22 listopada 2011, kiedy klub ogłosił,  że trener Josep Guardiola nie angażował go w wyprawę do Mediolanu, aby rozegrać mecz w Lidze Mistrzów.

 

Vilanova został ponieważ został poddany zabiegowi na śliniankach przyusznych w szpitalu Vall d”Hebron za pomocą specjalistycznego sprzętu w centrum medycznym chirurgii szczękowo-twarzowej pod kierownictwem dr Coro Bescos Atin i dr Jorge Romero Pamais. Przyuszne ślinianki znajdują się po obu stronach powierzchni ucha i poniżej szczęki.

 

Następnie Tito rozpoczął okres odbudowy, trwający kilka tygodni, w którym wykonano sesje radiowe i chemoterapię. 7 grudnia wrócił do pracy z Pepem Guardiolą, ale nie podróżował razem z zespołem.

 

Wyjątek zrobił 10 grudnia 2011 roku, aby być z zespołem w meczu ligowym z Realem Madryt na Santiago Bérnabeu (1-3).

 

Stopniowo Vilanova wracał do normalnej aktywności. Najlepszym przykładem, że był w pełni formy  był fakt, że 27 kwietnia 2012 prezydent Sandro Rosell oznajmił, że Tito Vilanova będzie następcą Josepa Guardioli.

 

15 czerwca 2012, Tito został oficjalnie zaprezentowany jako trener FC Barcelony i podpisał cztero letni kontrakt. Vilanova powtarzał dwie formułki: „Wszystkie porównania z Guardiolą uważam za niepotrzebne” oraz „wyzwanie jest duże, ale nie bardziej niż walka z rakiem”.

 

16 lipca 2012 rozpoczął swój pierwszy presezon w Barça i 19 sierpnia 2012 rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz, Barça – Real Sociedad (5-1).

 

16 grudnia 2012, z okazji „TV3 Marathon”, w celu zebrania funduszy na walkę z rakiem, Katalońska telewizja emituje wywiad z Tito Vilanovą, który mówi o swoich doświadczeniach. „Wszystko, także moje zawodowe życie zmieniło się tak bardzo w krótkim czasie, że myślę, że były to trzy lata”.

 

19 grudnia 2012 klub ogłosił poprzez oświadczenie, że zawiesza konferencje prasową z prezydentem Sandro Rosellem i obiad świąteczny.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Inter Mediolan

Liga Mistrzów

12/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.