28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.14godz.53min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi, Puyol i Messi: Trzy filary Barçy

Xavi, Puyol i Messi: Trzy filary Barçy

 

Xavi Hernández, Carles Puyol i Leo Messi przedłużyli swoje kontrakty i pozostają w klubie, w którym grają od lat.

 

Xavi Hernández, Carles Puyol i Leo Messi tworzą część światowego, piłkarskiego dziedzictwa także dla FC Barcelony. Poza reprezentacjami narodowymi, żaden z zawodników z tego trio nie reprezentował innego klubu od kiedy przybyli do FC Barcelony w bardzo młodym wieku. Dzisiaj zostało ujawnione, że zostaną w stolicy Katalonii na dłużej, Xavi i Puyol przedłużyli kontrakty do 2016 a Messi 2018 roku.

 

Xavi: Rerkodowe występy

 

32 letni Xavi Hernández jest właścicielem rekordu wszech czasów w ilości rozegranych meczów w barwach Barçy (652). Jest mózgiem zespołu od kilku lat i jednym z najlepszych przykładów unikalnego stylu klubu. Zachwyca piłkarskich znawców swoim rewolucyjnym rozumieniem połączenia między pomocą a linią ataku, od kiedy dołączył do klubu w wieku 11 lat w 1991 roku. Rozgrywał mecze na każdym szczeblu, aż zadebiutował w pierwszej drużynie latem 1998. To jego 14 sezon w elicie, gdzie dotychczas zagrał we wszystkich 16 meczach ligowych, 5 z 6 meczów Ligi Mistrzów, 1 spotkaniu w Copa del Rey i obydwóch meczach Superpucharu.

 

Puyol: Waleczny kapitan

 

34 letni Carles Puyol jest kapitanem Barçy od 2004 roku. Jest duszą zespołu ze swoją niezwykłą determinacją i wolą walki. W 1995 dołączył do Barçy U18, najpierw jako skrzydłowy, a później jako obrońca, tak jak zadebiutował w pierwszej drużynie w 1999, stając się jednym z najlepszych na świecie środkowych obrońców ostatniej dekady. Jego 569 występów w pierwszej drużynie są gorsze jedynie od rekordu ustanowionego przez kolegę z drużyny, Xaviego i pomimo serii problemów z powodów kontuzji, jest wciąż niezastąpionym członkiem pierwszej jedenastki.

 

Messi: Po prostu najlepszy

 

25 letni Leo Messi jest uważany przez wielu za najlepszego zawodnika jaki kiedykolwiek w sporcie się trafił i to w stosunkowo młodym wieku w porównaniu do tego co już osiągnął w swojej oszałamiającej karierze. Jego wysublimowane umiejętności i wpływ na zmianę przebiegu gry uczyniły z niego ikonę drużyny Barçy wszech czasów. Wygrał Złotą Piłkę trzy raz i jest na dobrej drodze, aby uczynić to po raz czwarty w styczniu. Nie ma sposobu na zatrzymanie argentyńskiego cracka. Jest rekordzistą wszech czasów w ilości zdobytych goli w oficjalnych spotkaniach (287) i w 2012 roku ustanowił rekord świata strzelając 90 bramek dla klubu i kraju. W obecnej lidze trafiał 25 razy w 16 spotkaniach. Był cudownym dzieckiem, kiedy dołączył do klubu w 2000 roku, ale mimo to udało mu się przejść najśmielsze oczekiwania.

 

W 2016, kiedy ich kontrakty dobiegną końca, Xavi i Puyol będą mieli spędzone 25 i 21 lat w klubie, podczas, gdy Messi w 2018 będzie miał 18. Trzech zawodników wiernych i poświęconych Barcelonie.

 

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2012/12/xavi-puyol-i-messi-trzy-filary-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.