31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.9godz.53min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zadecydowała druga połowa

Zadecydowała druga połowa

Barça Regal po raz kolejny pokazała swoją dojrzałość i umiejętności w końcowej fazie spotkania. W związku z tym, Katalończycy pokonali Cajasol Sevillę 78:64.


Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie gospodarzy byli Ante Tomić oraz Joe Ingles, którzy zdobyli po 13 punktów. Było to siódme zwycięstwo Barcelony w dziesiątym meczu ligi ACB. Niedzielna wygrana nad zespołem z Sewilli nie przyszło łatwo podopiecznym Xaviego Pascuala, gdyż po pierwszej połowie to goście prowadzili trzema punktami.

Drugie 20 minut było koncertowe w wykonaniu Blaugrany, a prawdziwym liderem na parkiecie był Juan Carlos Navarro, a także bardzo dobrą robotę wykonali tego dnia rezerwowi. W wyjściowej piątce były dwie zmiany. Mianowicie Xavi Rabaseda oraz Joe Ingles rozpoczęli to spotkanie w miejsce Navarro i Mickeala. Najwięcej pracował Ingles, który był aktywny pod obiema tablicami i swoją postawą w defensywie potwierdził, że goście nie będą mieli tego dnia łatwego zadania.

Po pierwszej kwarcie wynik był remisowy (15:15), a na parkiecie zameldowali się Navarro oraz Mickeal. Pierwszy z nich trafił z dystansu, a drugi zaliczył akcję 2+1. Gospodarze wygrywali 29:19, ale wtedy nagle zdarzył im się przestój i goście przed zakończeniem pierwszej połowy zdobyli 13 punktów z rzędu i prowadzili po 20 minutach trzema punktami. Trzecia kwarta dobrze się rozpoczęła dla Barcelony Regal, a kluczowe role odegrali Navarro i Tomić. Po trzech minutach gospodarze znów wyszli na prowadzenie, a trener gości był zmuszony do wzięcia przerwy na żądanie.

Nic to jednak nie dało i Katalończycy powiększyli swoje prowadzenie (48:37) po 27 minutach gry. Ostatecznie po trzech kwartach Duma Katalonii prowadziła 55:45 i wszystko w tym meczu było jeszcze możliwe. Na parkiecie pojawili się Sada i Huertas, którzy również odegrali znaczącą rolę w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Prowadzenie 75:56 na 240 sekund przed końcem dawało komfort Katalończykom. Koncertowa gra gospodarzy w drugiej połowie pozwoliła im na odniesienie pewnego zwycięstwa.

FCB Regal: Huertas (5), Rabaseda (2), Ingles (13), Lorbek (7), Tomić (13); Abrines, Navarro (9), Mickeal (11), Wallace (8), Todorović, Sada (2) i Jawai (8).

Cajasol: Satoransky (13), Dozier (7), Balvin (2), Asbury (13), Tepic (10); Bogdanović (19), Holland, Sastre, Burjanadze i Triguero.

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2012/12/zadecydowala-druga-polowa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.