Zico: Messi nie może być porównywany z Pelé

Zico: Messi nie może być porównywany z Pelé

Legendarny piłkarz optuje za skończeniem z porównaniami do Brazylijczyka i zapewnia, że Messi nadal ma przed sobą długą drogę do przejścia pozostałych osiągnięć O”Rei.

 

Brazylijski trener wypowiedział się dla La Xarxa Ràdio, gdzie stwierdził i zapewnił, że Messi nie osiągnął jeszcze poziomu O”Rei.

 

„Messi wciąż jest najlepszy, ale nie może być porównywany z Pelé. Ma jeszcze przed sobą długą drogę, jeżeli chce odznaczyć się w świecie futbolu podobnie do niego. Jest w stanie to osiągnąć, ale będzie mu bardzo ciężko. Jako indywidualista posiada różne cechy odróżniające go od Pelé, ale posiada też duże braki w porównaniu z nim”, mówił.

 

Mityczy były piłkarz skomentował także, iż nawet Maradona jest ponad Pchłą, ponieważ udało mu się zwyciężyć z Argentyną na Mundialu.

 

Neymar, własność Santosu

 

O przyszłości swojego rodaka Neymara, Zico stwierdził, iż nie widzi go poza jego obecnym klubem: „Musi poczekać, ma zobowiązania wobec Santosu i Brazylii na Mistrzostwach Świata. Będę bardzo zadowolony jeśli je wypełni”, stwierdził.

 

„Szansa na dalszy podbój świata, FC Barcelony w połączeniu z Neymarem, byłaby jeszcze większa. Jest jedyny w swoim rodzaju. Gra u boku zawodników tak dobrych jak on, mogłoby go to jeszcze wzmocnić. Barça jest klasycznym zespołem, jednym z najlepszych na świecie. Sprowadzenie go byłoby bardzo korzystne dla klubu, ale Neymar może grać w każdej drużynie”, dodał w odniesieniu do brazylijskiego asa.

 

Złota Piłka dla Iniesty

 

W odniesieniu do ulubionego kandydata do Złotej Piłki 2012, Zico opowiedział się za piłkarzem Barcelony. „Cała trójka to świetni kandydaci. Iniesta jedankże, ma przewagę, ponieważ zaliczył bardzo dobry występ podczas EURO w przeciwieństwie do Ronaldo oraz Messiego, ponieważ Argentyna zaliczyła słaby występ w Copa América. Dlatego też głosowałbym na Iniestę”, ogłosił.

 

Na koniec wywiadu, spekulował jakoby Guardiola miał objąć reprezentację Canarinhios. „Guardiola wykonał świetną robotę w Barcelonie. W Brazylii wszyscy chcemy futbolu, rywalizacji i jakości jaką stanowi Guardiola, który jest bardzo wysoko ceniony. Miałby duże szanse zająć miejsce selekcjonera Mano Menezesa,” podsumował.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB