3dn.8godz.22min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Zwycięstwo dla Tito: Real Valladolid 1-3 FC Barcelona

FC Barcelona wygrała 3-1 z Realem Valladolid. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Xavi pakuje piłkę do siatki rywala po idealnym podaniu wzdłuż bramki od Jordiego Alby. W 59. minucie meczu Leo Messi wykorzystał indywidualną akcję i pokonał bramkarza andaluzyjskiej drużyny, Daniego. Minutę przed końcem spotkania Valdés obronił strzał piłkarza gospodarzy, ale przy dobitce Javiego Guerry był bez szans. W ostatnich sekundach meczu wynik ustalił Tello, który zdobył bramkę zaraz po wejściu na boisko.

49 z 51 możliwych punktów – 16 zwycięstw i jeden remis w pierwszych 17 meczach – Barça zamyka rok 2012 jako bezdyskusyjny lider La Liga po dzisiejszej wygranej nad Valladolid – ósmy mecz wyjazdowy. Zawodnicy mieli ubrane koszulki z wyrazami wsparcia dla swojego trenera, Tito Vilanovy i zagrali z odwagą i zaangażowaniem z którego byłby z pewnością dumny tak jak i z końcowego wyniku, po bramkach Xaviego, Messiego i Tello.

Chęć dobrej gry

Tak jak można się było tego spodziewać, dwie waleczne drużyny chcące grać dobry futbol. Barça wyglądała na skupioną na zadaniu do wykonania i od razu narzuciła wysokie tempo spotkania, dominując w posiadaniu piłki i spychając Valladolid na własną połowę. Alexis miał pierwszą okazję na strzelenie bramki dla Barçy już w 5. minucie, ale zmarnował znakomitą okazję po podaniu Alvesa.

Oblężenie Barçy

Kiedy Valladolid uwolnił się w końcu od presji Barçy, Manucho otrzymał szansę jednak jego strzał został zablokowany przed Jordiego Albę, była to jednak chwila przerwy, bo później Barça wróciła do oblężania bramki Daniego Hernándeza. Duma Katalonii miała kolejną okazję, kiedy to Messi pięknie uderzył z rzutu wolnego w 35. minucie.

Xavi otwiera wynik

Pierwsza bramka przyszła dopiero tuż przed przerwą: Messi zgarnął piłkę, przyśpieszył i podał do Jordiego Alby, który wyłożył ją Xaviemu, a ten zdobył bramkę dla Barçy na moment przed zakończeniem pierwszej połowy.

Blaugrana na drugą połowę wyszła zmotywowana, zwłaszcza Pedro i Alves, którzy mieli swoje okazje. Zespół kontrolował przebieg spotkania nie dając zawodnikom Valladolid piłki, warto w tym momencie wyróżnić także Busquetsa, który często odzyskiwał stracone piłki.

Messi nr 91

Valladolid było zmuszone do otwarcia się co dało więcej miejsca Messiemu – groźną sytuację miał Argentyńczyk w 60. minucie spotkania, kiedy to zdobył swoją 91. bramkę w 2012 roku w typowy dla siebie sposób, pozbawiając nadziei kibiców i graczy Valladolid.

Podczas gdy Barça grała piękny futbol, kontrolując wszystkie aspekty gry, tłum zaczął skandować nazwiska przyjezdnych piłkarzy i wyglądało na to jakby drużyna Djukicia pogodziła się z porażką zanim trafili bramkę w 89. minucie, kiedy to Guerra trafił do bramki. Barça jednak postawiła kropkę nad „i”, po wprowadzeniu Tello trafił bramkę i doprowadził drużynę do pewnego zwycięstwa.

Specjalnego zwycięstwa, na koniec roku, dedykowanego Tito.

Real Valladolid 1-3 FC Barcelona

43″ Xavi 0-1 (asysta Alba)

59″ Messi 0-2 (asysta Xavi)

89″ Javi Guerra 1-2

92″ Tello 1-3

Real Valladolid: Dani – Rukavina, Marc Valiente, Sereno, Balenziaga – Sastre (82″ Baraja), Víctor Pérez, Omar, Óscar, Bueno (65″ Rubén Peña) – Manucho (74″ Javi Guerra)

Ławka rezerwowych: Jaime, Neira, Baraja, Javi Guerra, Peña, Álvaro Rubio, Rubén Peña

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Busquets, Xavi, Thiago (84″ Iniesta) – Pedro (92″ Tello), Messi, Alexis (77″ Villa)

Ławka rezerwowych: Pinto, Puyol, Villa, Iniesta, Dos Santos, Montoya, Tello