31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.45min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Carles Puyol przedłużył kontrakt

Carles Puyol przedłużył kontrakt

Kapitan FC Barcelony, Carles Puyol, złożył dziś podpis na przedłużeniu swojej umowy wiążącej go z klubem. Na mocy nowego kontraktu kataloński obrońca będzie zawodnikiem Barçy do 30 czerwca 2016 roku.

Przy podpisaniu umowy oprócz samego zawodnika obecny był prezydent Sandro Rosell, wiceprezydent Josep Maria Bartomeu i sekretarz techniczny, Andoni Zubizarreta. Przypomnijmy, że informacja o zaakceptowaniu przez kapitana warunków przedłużenia kontraktu opublikowana została 18 grudnia.

Carles Puyol, który obecnie ma 34 lata, zadebiutował w pierwszym zespole w sezonie 1999/00, przechodząc do niego z zespołu rezerw. Od tego momentu, najpierw jako prawy obrońca i później jako środkowy, stał się jednym z najlepszych obrońców na świecie. Od 2004 roku jest kapitanem pierwszego zespołu, z którym wygrał 3 Ligi Mistrzów, 5 Mistrzostw Hiszpanii i 2 Puchary Hiszpanii. Jest także na drugim miejscu jeśli chodzi o liczbę meczów rozegranych jako zawodnik Blaugrany.

 

Puyol: Jestem zadowolony i szczęśliwy

 

W  wypowiedzi dla Barça TV i oficjalnej strony internetowej klubu, kapitan  wyraził „zadowolenie i szczęście”. „Chcę nadal tutaj grać, przez tyle lat ile będę mógł. Jestem wdzięczny klubowi za ten wysiłek, podpisanie  kontraktu jest bardzo ważne, ale najważniejsze jest, żeby go wypełnić”, stwierdził Carles Puyol.

Kataloński obrońca wyjawił też sekret, dzięki któremu jest w stanie grać na wysokim  poziome przez tak wiele lat: „Dla mnie stan fizyczny jest bardzo ważny i  jest dla mnie oczywiste, że muszę uważać na siebie na boisku i poza  nim. To staram się robić”, a na zakończenie dodał: „Należy kroczyć sezon po sezonie, ale pragnę grać jeszcze dopóki nie będę miał 40 lat”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/01/carles-puyol-przedluzyl-kontrakt/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.