08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
162dn.14godz.4min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Co dalej z juniorami?

Co dalej z juniorami?

Oczywistym jest, że Guardiola jest najlepszym trenerem, aby trenować elitę.

 

Niewyczerpane są źródła FC Barcelony z piłkarzami produkowanymi na każdym poziomie, gotowymi do gry w pierwszym zespole. Jednak wysoka jakość zespołu którym dysponuje Tito Vilanova i personel techniczny powoduje pewne ograniczenia i nie pozwala pozwolić wszystkim na grę.

 

W tym sezonie, na przykład, istnieją przypadki graczy, którym wyraźnie kończy się czas w Barcelonie B, zarówno jakość jak i wiek są odpowiednie, aby występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Takimi zawodnikami są między innymi Sergi Roberto i Rafa Alcantar. Gracze, którzy będą mieli bardzo ciężko przebić się do pierwszego składu Barçy biorąc pod uwagę obecnych zawodników (Xavi, Iniesta, Cesc, Thiago, Busqets, Song).

 

W takiej sytuacji klub poważnie rozważa możliwość wypożyczenia tych zawodników w przyszłym sezonie. Jednak będzie to opcja wypożyczenia bez możliwości zakupu. Jeśli Pep Guardiola w sezonie 2013/14 będzie trenował jakiś klub, Barça nie będzie miała problemu z wypożyczeniem mu tych zawodników.

 

Obecnie priorytetem Andoniego Zubizarrety i techników pierwszej drużyny jest dołączenie tych graczy do drużyny w której będą mieli do czynienia z grą na najwyższym poziomie. Sergi Roberto ma 20 lat, Rafinha 19, ale obydwaj są przygotowani do gry w pierwszej lidze.

 

Jasne jest to, że gdziekolwiek pójdą, będą potrzebowali trenera, który postawi na nich od początku, który także zapewni im dalsze szkolenie, aby mogli powrócić do Barçy, by wprowadzić dynamikę do gry pierwszej drużyny. Idealnym trenerem do poprowadzenia takich graczy jak Sergi Roberto i Rafinha jest Pep Guardiola.

 

Tak Pep, jak i Barça chętnie wypożyczali zawodników, ponieważ uważali, że należy szkolić ich i pozwalać zdobyć doświadczenie na najwyższym poziomie. W zeszłym sezonie obydwaj zawodnicy mieli możliwość debiutu.

 

Pep zdecydował się zostać trenerem Bayernu, jeśli więc trenerzy katalońskiego klubu uznają, że dobrym miejscem dla rozwoju młodych zawodników będzie Bundesliga, to niedługo zobaczymy młodzież La Masia walczącą o mistrzostwo Niemiec.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/01/co-dalej-z-juniorami/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.