01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.41min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cristiano: Zaszczytem jest być tutaj z Iniestą i Messim

Cristiano: Zaszczytem jest być tutaj z Iniestą i Messim

Portugalski napastnik Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, spóźnił się nieco na konferencje prasową przed galą Złotej Piłki. Jest on jednym z nominowanych do wygrania trofeum, a jego rywalami są Lionel Messi i Andrés Iniesta.


Konferencja prasowa rozpoczęła się od pytania 8-letniego Noe, który zapytał piłkarzy „Myślałeś, że w moim wieku możesz stać się najlepszym na świecie?”. Cristiano odpowiedział: „Nie pamiętam za dobrze, ale to był niezwykły czas, w Portugalii. Nie miałem pojęcia czy będę zajmował się tym zawodowo, ale miałem marzenie, że kiedyś tak się stanie”.

 

Mam czyste sumienie. To jest nagroda za życia lub śmierci, życie toczy się dalej. Po tym, co stało się w zeszłym roku, mam czyste sumienie, wygrywając Ligę i Superpuchar Hiszpanii”, stwierdził Portugalczyk i dodał: „Bycie tutaj z tymi dwoma piłkarzami to zaszczyt i jestem z tego dumny. To zaszczyt być tutaj”.

 

Cristiano zapytany o to na kogo głosował, odpowiedział: „Nie głosowałem. Doznałem kontuzji i ze zgrupowania reprezentacji odesłali mnie do domu. Na kogo bym głosował? To sekret”. Kolejnym tematem była rywalizacja z Leo Messim. „To nie jest prawda. On pracuje dla swojego zespołu, a ja dla swojego”, odparł portugalski napastnik Realu Madryt.

 

Na konferencji prasowej pojawił się również temat rasizmu we Włoszech, a konkretniej sytuacja Boatenga z AC Milan. Cristiano Ronaldo odniósł się do tego: „To co robił Boateng to decyzja bardzo osobista. Czy był smutny albo dotknięty… to jego decyzja. Ja uważam, że musimy potrafić żyć z takimi, którzy być może są w mniejszości. Niektórzy tak robią. Nie wiem jakiej konkretnej odpwoiedzi ci udzelić. Zależy od każdego”.

 

Na końcu Cristiano został zapytany o samo trofeum. „Szczerze mówiąc, to nie wiem jak to jest z tą logiką tego trofeum. W ciągu ostatnich kilku lat zmieniała się ona i nie wiem, czy jest to nagroda za tytuły czy za osiągnięcia indywidualne”, zakończył.

 

Źródło: Własne 

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.