Decyzja Valdésa spowodowana faworyzacją innych zawodników

Decyzja Valdésa spowodowana faworyzacją innych zawodników

Kataloński bramkarz nie ma zamiaru odnawiać swojego kontraktu z  FC Barceloną. Decyzję tę podjął już w listopadzie ubiegłego roku. 

 

Na rok i sześć miesięcy przed wygaśnięciem obecnego kontraktu, Víctor Valdés, wstrząsnął klubem i wieloma kibicami na całym świecie, mówiąc, iż nie zamierza go przedłużać. Bramkarz Barçy powiedział, podczas konferencji prasowej, że chciałby poznać nowe kultury, ale niektórzy spekulują inne prawdziwe powody jego odejścia z klubu. 

 

Pewne źródła wskazały, że to gniew Valdésa wzbudzony polityką odnawiania kontraktów klubowych, z głównym skupieniem na Carlesie Puyolu, Xavim Hernándezie i Leo Messim, przesądził jego decyzję. Chociaż to kontrakt bramkarza zbliżał się ku końcowi, klub zdecydował w pierwszej kolejności przedłużyć umowy z trójką zawodników wagi ciężkiej.

 

Jak tłumaczył komentator „Punto Pelota” Quim Domènech w programie Directe 4.0 w „Ràdio 4”, Victor Valdés podjął decyzję odnośnie odejścia już w listopadzie ubiegłego roku.

 

Dziennikarz zdementował spekulacje o specjalnych względach dla Puyola, Messiego i Xaviego, jako że wszyscy ci piłkarze odnowili swoje kontrakty w połowie grudnia, kiedy to Valdés już wcześniej zadecydował, że opuści klub.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB